Четвер, 29 листопада 2018 19:44

  Перші вибори в трьох нових ОТГ Одеської області відбудуться після припинення чи скасування воєнного стану

  Центральна виборча комісія 29 листопада розглянула деякі питання організації підготовки та проведення місцевих виборів в окремих регіонах України, в яких введено воєнний стан. Про це кореспонденту інформагенції «Пульс Одещини» повідомили речники ЦВК.

  В Одеській області це стосується Великоплосківської у Великомихайлівському, Великобуялицької в Іванівському та Візірської ОТГ у Лиманському районах.

  На засіданні ЦВК, зокрема, зазначалося, що Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 26 листопада 2018 року № 2630-VIII, в Україні введено воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року із застереженням, що воєнний стан вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

  Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в умовах воєнного стану забороняється проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради АР Крим і органів місцевого самоврядування.

  Водночас у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях у період, на який вводиться воєнний стан, проводяться перші та додаткові місцеві вибори, призначені Центральною виборчою комісією, а також проміжні та повторні місцеві вибори, призначені відповідними територіальними виборчими комісіями.

  У зв'язку з цим Комісія звернула увагу суб’єктів та інших учасників виборчого процесу місцевих виборів, що проводяться в областях, у яких введено воєнний стан, на неухильне дотримання вимог частини першої статті 19 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" щодо заборони проведення виборів.

  При цьому визначено, що питання призначення місцевих виборів у вказаних областях вирішуватиметься суб’єктами їх призначення в порядку, визначеному законодавством України, після припинення чи скасування воєнного стану.

  Відповідна постанова ЦВК оприлюднить на своєму офіційному веб-сайті.

  © 2015 Пульс Одещини. All Rights Reserved.