Середа, 11 вересня 2019 07:55

  Село Іванівку на Одещині Верховна Рада перейменує на Яновку

  У порядку денному пленарного засідання Верховної Ради 11 вересня є пункт про перейменування села Іванівка на Одещині на село Яновка, повідомляє кореспондент інформагенції «Пульс Одещини».

  З таким поданням до парламенту звернулася Одеська обласна рада.

  Зазначається, що село Іванівка знаходиться на території колишньої Сергіївської сільської ради, яка увійшла до складу Любашівської селищної об’єднаної територіальної громади. На сьогодні в селі проживає 162 жителя.

  Перейменування села Іванівка ініційовано Любашівською селищною радою у зв’язку з тим, що після об’єднання територіальних громад до складу Любашівської селищної об’єднаної територіальної громади увійшло два населених пункти з однаковою назвою – Іванівка.

  Відповідно до частини одинадцятої статті 5 Закону України «Про географічні назви» перейменування географічних об’єктів здійснюється у випадку повторення назв однорідних географічних об’єктів у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці.

  За даними Любашівської селищної ради колишня назва села Іванівка – село Яновка, назва якого походить від прізвища поміщика Яновського. Перші згадки про село Яновка відносяться до 1859 року.

  Питання про перейменування села Іванівка Любашівського району Одеської області підтримане територіальною громадою на громадських слуханнях, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Любашівською селищною та Одеською обласною радами.

  Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримує подання Одеської обласної ради про перейменування села Іванівка Любашівського району Одеської області на село Яновка.

  © 2015 Пульс Одещини. All Rights Reserved.