П'ятниця, 22 листопада 2019 20:05

  Силовики сьогодні шукали вкрадені мільйони в мерії Одеси і в порту

  Служба безпеки України спільно з Генпрокуратурою викрили масштабну корупційну схему, організовану чиновниками одеської філії держпідприємства «Адміністрація морських портів України».

  Оперативники та слідчі спецслужби встановили факт привласнення посадовцями філії та комерційною структурою майже 55 мільйонів гривень бюджетних коштів. Оборудка була здійснена під час реконструкції одного із причалів Одеського морського порту вартістю близько 1 мільярда гривень.

  Підрядники, за «згодою» чиновників, вносили до звітної документації завідомо завищені ціни на будматеріали, використані під час ремонтних робіт.

  Наразі відбуваються обшуки в одеській філії ДП «Адміністрація морських портів України», в офісах комерційних структур, задіяних у протиправній оборудці. Вилучається документація, яка підтверджує функціонування корупційного механізму.

  Також співробітники СБУ викрили факт заволодіння коштами міського бюджету посадовцями Одеської міськради та комунального підприємства.

  Встановлено, що чиновники міськради у змові з комерційними структурами привласнили майже 100 мільйонів гривень під час погашення кредитної заборгованості комерційному банку.

  Зловмисники штучно створили кредитну заборгованість комунального підприємства перед банківською установою. Право вимоги на борги у банку викупила приватна фірма афілійована з чиновниками мерії. Після цього комерсанти, завищивши суму заборгованості на 100 мільйонів гривень, звернулися до мерії із вимогою її погашення.

  Рішення щодо оплати завищеного боргу приймалося на основі недостовірних матеріалів, свідомо підготовлених посадовцями кількох департаментів мерії. Потім бюджетні гроші були привласнені учасниками оборудки.

  Правоохоронці проводять слідчі дії у приміщеннях структурних підрозділів Одеської міської ради та фірм, причетних до протиправної діяльності, для виявлення речових доказів.

  © 2015 Пульс Одещини. All Rights Reserved.