Четвер, 04 лютого 2016 09:43

  Кешав Кумар спричинив напругу в аграрному секторі Іванівського району

  Як повідомили редакції інтернет-видання «Пульс Одещини» в управлінні агропромислового розвитку Іванівської РДА, 3 лютого з ініціативи керівників сільськогосподарських підприємств району відбулася робоча зустріч голови Іванівської районної державної адміністрації Антона Турупалова з керівниками сільськогосподарських підприємств різних форм власності.

  Таку необхідність зустрічі обумовили настійливі дії керівника ТОВ «Райз-Агро» Кумара Кешава на території Павлинської сільської ради.

  Зокрема, директор ПСП «Павлинка» Володимир Дакус поскаржився, що представники господарства ТОВ «Райз-Агро» агітують власників земельних ділянок достоково розривати договори оренди землі з 1 лютого, а згідно з чинним законодавстом достроково договір оренди землі можна розірвати лише по завершенню сільськогосподарського року. 

  Зі слів Володимира Дакуса, нині земельні ділянки, засіяні озимими культурами чи підготовлені під сівбу ярих культур (оранка, внесення мінеральних добрив), тобто орендар поніс чималі затрати, на даних земельних ділянках незавершене виробництво сільськогосподарської продукції. Достроково розривати договір оренди землі можна лише після збору урожаю. 

  У той же час, як сказав В.Дакус, представники Кумара Кешава агітують власників земельних ділянок, що можна укладати новий договір оренди землі з новою фірмою, не розірвавши договір оренди землі з ПСП «Павлинка». Тобто складається ситуація, коли на 1 земельну ділянку укладено 2 договори оренди землі – з ПСП «Павлинка» та з ТОВ «Райз –Агро». На зазначеній зустрічі ставилося питання: хто буде збирати вирощений врожай? Директор ПСП «Павлинка», який поніс затрати на виробництво сільськогосподарської продукції, чи директор ТОВ «Райз –Агро», який вже наперед розрахувався з власником даної земельної ділянки грошима? 

  І чи можна мирно вирішити цей конфлікт?

  Керівники підприємств різних форм власності досить емоційно обговорювали цю непросту ситуацію з головою Іванівської РДА, акцентуючи, що  представники ТОВ «Райз-Агро» розбурхують пайовиків і в інших господарствах. При цому начебто обіцяють проводити розрахунок в розмірі 15% від вартості земельної ділянки замість 3% від вартості земельної ділянки, які отримують на теперішній час, доплачувати по 200 гривень до пенсії ... 

  За результатами дискусії було вирішено провести зустріч з Кумаром Кешавом, для цього від асоціації сільгосптоваровиробників було обрано трьох делегатів, а голова районної державної адміністрації буде в ролі «третейського судді».

   

  © 2015 Пульс Одещини. All Rights Reserved.