Середа, 01 листопада 2017 20:45

  Міністри освіти двох країни відкрили в Одеській області клас з вивчення болгарської мови

  Цей проект орієнтований на вивчення болгарської мови у стінах українського закладу освіти, повідомляє кореспондент інформагенції «Пульс Одещини» з посиланням на речників Одеської ОДА. В результаті перший сучасний лінгафонний кабінет з’явився в одеській загальноосвітній школі № 31.

  З цією метою в Одесу з Болгарії приїхали п'ять викладачів-носіїв мови. У ході презентації проекту голова Одеської ОДА Максим Степанов зазначив, що підтримує подальше відкриття та обладнання шкіл з використанням у навчанні мов національних меншин.

  «В Одеській області на уроках можна почути молдовську, гагаузьку, польську, новогрецьку, китайську. Ініціатива з болгарською також не є новою для нашого регіону. У місті Болград вже існує болгарська гімназія імені Раковського. Я дуже пишаюся тим, що наш регіон є учасником міжнародного проекту "Мультилінгвальна освіта". Якщо буде ініціатива від інших діаспор щодо викладання їх рідної мови, ми завжди відкриті до пропозицій», — наголосив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

  Як зазначила у ході зустрічі Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, збереження вивчення болгарської мови для представників нацменшин в Україні гарантоване.
  «Ми застосовуємо моделі освіти для навчання представників національних меншин, які сьогодні наявні у Європейському союзі...Поки діти болгарського походження маленькі, вони будуть вчити у школі українську мову. Пізніше вони будуть вивчати частину предметів болгарською мовою, частину — українською. Така система створена задля того, щоб діти мали можливість повноцінно оволодіти державною мовою», — зазначила міністр.

  Міністр освіти та науки Республіки Болгарія Красімір Вилчев, у свою чергу, наголосив, що відкриття такого класу в Одесі засвідчує доброзичливі та тісні стосунки між двома країнами.

  «Перед тим, як сюди приїхати, я отримав затвердження, що український Закон про освіту не буде перешкоджати вивченню болгарської національної мови. Саме тому, сьогоднішні перемовини були присвячені питанню розгортання та поглиблення вивчення болгарської мови, а не взагалі її вивченню в Україні», — повідомив Красімір Вилчев.

  Мовою нацменшин навчання проводиться в 137 школах Одеської області. Як предмет, в гуртках та факультативно вивчають українську, англійську, болгарську, гагаузьку, іспанську, молдовську, німецьку, російську, французьку, італійську, іврит, новогрецьку, китайську, польську мови. Наприклад, близько 1000 учнів в Одеській області іврит вивчають як предмет, більше 1000 школярів вчать в школі польську, більше 900 – гагаузьку, більше 700 учнів вивчають китайську, новогрецьку як предмет мають майже 60 дітей, а турецьку факультативно вчать майже 200 школярів.

  © 2015 Пульс Одещини. All Rights Reserved.