Субота, 14 квітня 2018 21:05

  Хто зволікає з рішеннями про приєднання до майбутніх ОТГ, той собі шкодить

  Процес децентралізації на Одещині та створення об’єднаних територіальних громад в розрізі районів області має різну картину.

  Для прикладу візьмемо Іванівський район.

  Із 13 вже колишніх сільрад 5 визначилися і входять, зокрема, до складу Коноплянської та Знам’янської ОТГ, а вісім ще в процесі: хто визначився, хто вагається, а хто просто щось вигадує.

  З цього приводу редактор інформагенції «Пульс Одещини» звернувся до доктора наук, директора Одеського ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» Юлії Молодожен:

  Запитання:
  Пані Юліє, наскільки я знаю, Ви на рівні області опікуєтеся процесом децентралізації та сприяєте громадам у створенні ОТГ. Скажіть, будь ласка, якщо приймається рішення сільрадами не поспішати з входженням до тієї чи іншої ОТГ, мовляв, ми ще рік-два зачекаємо і побачимо, що з того вийде, то конкретна сільрада, її жителі від такого чекання виграють чи програють в плані надання субвенцій від держави на їх розвиток і т. ін.?

  Відповідь:
  Жителі вже програли... за три роки реформи найменші громади області отримали 5-7 млн. грн. від держави на підтримку своєї інфраструктури, а найбільші - до 40 млн. грн. Коли голова однієї селищної ради (коли ми показали, що через небажання об’єднуватися громада втратила вже 40 млн. грн.) сказав: "Та хіба це гроші?"... у мене був шок... дороги в селищі ніякі, школи, садочки - потребують ремонту - а йому це не гроші... Якщо сільради очікуватимуть далі - невідомо в якій конфігурації вони опиняться, коли держава прийме за них рішення, оскільки самі вони - не спромоглись таке рішення прийняти.

  © 2015 Пульс Одещини. All Rights Reserved.