П'ятниця, 26 квітня 2019 08:41

  В с. Малинівка за сприяння телеканалу «Інтер» відремонтовано бюст Двічі Герою Радянського Союзу

  Баранівська сільрада Іванівського району Одеської області за сприяння телеканалу «Інтер» відремонтувала бюст Двічі Герою Радянського Союзу Степану Єлізаровичу Артеменку на його батьківщині в селі Малинівка. Про це повідомляє кореспондент ІА «Трасса Е-95» для інформагенції «Пульс Одещини».

  Сільрада заздалегідь подала заявку телеканалу в рамках його проекту «Ніхто не забутий».

  «За рахунок коштів проекту «Інтера» відремонтовано бюст, ми своїми силами упорядкували територію, заклали новий сквер навколо пам'ятного місця», - зазначила голова сільради Наталія Кужельникова.

   

  Довідка. С. Є. Артеменко народився в 1913 році в селі Малинівка Іванівського району Одеської області.

  На фронтах Великої Вітчизняної війни з серпня 1941 року. Був рядовим бійцем. Учасник Сталінградської битви, воював на Курській дузі.

  Звання Героя Радянського Союзу капітану Артеменко присвоєно 27 лютого 1945 року за особисту мужність і вміле командування батальйоном 447-го стрілецького полку (397-а стрілецька дивізія, 61-а армія, 1-й Білоруський фронт) при прориві ворожої оборони на південь від Варшави.

  31 травня 1945 року за мужнысть при форсуванні річки Одер і в боях за Берлін майор Артеменко нагороджений другою медаллю «Золота Зірка».
  Після війни продовжував службу в армії.

  У 1946-1948 роки закінчив курси удосконалення офіцерського складу. До 1955 року полковник Артеменко був військовим комісаром райвійськкомату в Одесі.

  Помер 5 травня 1977 року. Похований в Одесі на Другому Християнському кладовищі.

  © 2015 Пульс Одещини. All Rights Reserved.