Вівторок, 30 липня 2019 17:06

  Замість 26 районів в Одеській області може залишитися 4 адміністративні центри

  29 липня в Одеській обласній раді відбулося засідання круглого щодо перспектив формування нової системи адміністративно-територіального устрою Одещини під головуванням першого заступника голови обласної ради Олега Радковського. Про це інтернет-ресурс "Сила громад".

  Захід було організовано Українською асоціацією районних та обласних рад (УАРОР) за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

  Учасники "круглого столу" обговорили передумови для створення нової моделі адміністративно-територіального устрою Одеської області на рівні районів. 

  Нових “укрупнених” центрів планується 4, з адмінцентрами в Подільську, Одесі, Білгород-Дністровську та Ізмаїлі.

  Згідно з розрахунками, найбільшим стане район з центром в Одесі, який об’єднає 19 громад, або 64% населення області і 30,8 % її території.

  Другим за розміром стане Подільський район. Він охопить майже 30% площі регіону, до нього увійдуть 15 громад, у складі з 285 тисячами мешканців.

  Білгород-Дністровський район об’єднає 11 громад з 281 тисячею жителів, що складає 11,8% від загальної кількості населення.

  І останній район з центром в Ізмаїлі зможе об’єднати 9 громад, 14,5% території і 279 тисячі населення.

  Проект поки що на стадії узгоджень, повідомляють в облраді. Але вже зараз на карті Одеської області з визначеними “укрупненими” районами з’явилися білі плями. Значна віддаленість до нових центрів багатьох громад на півночі і на півдні Одещини у багатьох експертів викликає занепокоєння.

  Чи залишиться запропонований проект без змін, або ж розглядатимуть інші варіанти укрупнення районів – покаже час. Наразі відомо, що центрами укрупнених громад можуть стати тільки міста обласного значення, де кількість населення складає 50+ тис. чоловік.

   

  © 2015 Пульс Одещини. All Rights Reserved.