online

25.05.2023 15:34   Соціальний захист

186

«Вітрила дитинства» працювали у двох громадах Одещини

У селах Авангардівської та Красносільської громад

На цьому тижні фахівці благодійного фонду «Вітрила дитинства», з ініціативи якого функціонують соціальниі хаби в Авангардівській та Красносільській громадах Одещини, здійснили виїзди в старостати, а також відвідали сім’ї, які потребують допомоги, за місцем їх проживання.

Так, в село Хлібодарське Авангардівської громади виїхали спеціалісти із соціальної роботи та психолог, яка провела заняття для дітей з елементами арт-терапії.


Малеча з цікавістю слухала, малювала та розповідала про свої малюнки.

 «Доброзичливість соціального працівника старостату, та те як вона розповідала про сім'ї, що потребують допомоги, приємно вразила нас. А ще ми отримали море емоцій від дитячих посмішок та сміху», - поділилась враженнями від поїздки представник «вітрил дитинства» Тетяна Незальзова.

Дещо менш оптимістичним був виїзд соціального менеджера та юриста у Кубанський і Павлинський старостинський округи  Красносільської громади

Фахівці тут не вперше. Цього разу познайомилися з трьома новими родинами. Усі живуть у складних життєвих обставинах, і ростять по двоє дітей, переважно це дошкільнята. Розуміючи, що призвело до кризи в цих родинах, - так, одна мати має інвалідність, в іншій 25-річний батько досі не має паспорта, а тому не працює, - треба визнати, що дитинство малечі минає не в кращих умовах. Десь обвалюється глиняно-солом’яна стріха, діти не мають необхідних умов та й з вчасним здоровим харчуванням є проблеми…

Тим не менш, наш юрист надала консультації  родинам в с. Букачі та Нові Шомполи. Видали чотири ліжечка для родин, в яких зростають малюки.

«Коли ми повертались назад, я по дорозі міркувала: в мене вдома два дитячі велосипеди, треба подарувати цим дітям, щоб хоч якісь отримали розваги, в них іграшок нема. І незважаючи ні на що, ми будемо допомагати їх сім’ям, надавати психологічну підтримку батькам, бо від їх правильних рішень і вчинків залежить насамперед те, як будуть жити і рости діти в цих родинах. Ми вдячні за співпрацю службі у справах дітей Красносільської сільради та фахівцям відділу соціального захисту населення, які допомогли організувати ці зустрічі. Домовились, що завчасно будемо повідомляти родини про наші візити і максимально допомагати батькам та дітям», - доповнила розповідь соціальний менеджер Лілія Назарова.

«Наші соціальні хаби працюють не тільки за місцем свого розташування. Для того, аби наблизити послуги до дітей та їх родин, охопити якомога більше тих, хто потребує допомоги ми запровадили принцип мобільності, тісно співпрацюючи з органами місцевого самоврядування», - зазначили у «Вітрилах дитинства». 

Варто зазначити, що проєкт «Надання соціально-психологічної  підтримки сім’ям з дітьми вразливих категорій в період війни» впроваджується  благодійним фондом за підтримки МБО СОС Дитячі Містечка Україна

Вам може бути зацікавим:

В Одеській області урочисто відкрили сквер і скульптуру Матері

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення