online

22.12.2022 15:30

41

Асоціація міст України розраховує на вето Президента на закон, що зашкодить громадам розвиватись

Асоціація міст України звернулася до Президента України Володимира Зеленського про застосування ним права вето щодо прийнятого Верховною Радою України проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» №5655 від 11.06.2021.

Представники місцевого самоврядування сподіваються на підтримку Президента України та збереження в Україні всіх надбань децентралізації, досягнутих за минулі роки, – йдеться на сайті організації.


Асоціація міст України, як найбільша асоціація органів місцевого самоврядування, висловила свою позицію: не можна допустити ухвалення цього документа у цій редакції.

І на це є низка причин, зокрема:– законопроєкт створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування;

– контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який включає в себе лише спостерігання за самовільним будівництвом;

–  вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету.

АМУ закликає депутатів доопрацювати законопроєкт, обговорити його з громадськістю, з професійними середовищами, місцевим самоврядування. Саме так працює демократичне громадянське суспільство.

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення