online

29.06.2023 11:03   Здоров'я

372

Директор департаменту з Одещини у відрядженні до США вчилася ментальному здоров’ю

Наталія Одарій-Захар’єва переймала досвід у сфері психічного здоров’я

Директор Департаменту охорони здоровʼя Одеської ОВА Наталія Одарій-Захар’єва здійснила відрядження у складі української делегації для участі у навчальній поїздці до США.

Про це повідомив департамент на своїх інформаційних ресурсах.


«Поїздка відбулась з 12 по 21 червня за підтримки проєкту USAID Ukraine - USAID Україна. Мета - впорадження Національної програми психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки на теренах Одещини. З українською делегацією працювали фахові спікерів – топ-менеджери, професори, лікарі, соціальні працівники, психіатри, вчителі, медсестри, які були відкриті у професійному спілкуванні і відверто ділилися своїм досвідом роботи у відновленні, розбудові та впровадженні прогресивних реформ. Українці знайомилася з досвідом, успіхами і проблемами у галузі ментального здоров'я. Цей досвід і рекомендації важливі для нас, бо ми прагнемо залучити для впровадження в себе кращі та ефективні, науково обґрунтовані практики, допоможе нам у розбудові  відновлення та збереження системи психічного здоров'я українців», - ідеться в інформації обласного відомства.

Також зазначається, що результатом візиту є домовленість про партнерство у підготовці фахівців в США. Для цього відбулася зустріч із представниками трьох університетів щодо підготовки психіатрів, психологів, соціальних працівників.

«Після плідного навчання та зустрічей із передовими фахівцями сфери психічного здоров’я США, ми всією делегацією маємо чітке розуміння того, якою має бути система психічного здоров’я в Україні під час війни та після Перемоги. Всі отримані знання ми використовуватимемо під час розробки Національної програми психічного здоров’я. У нас є чим пишатися, особливо, значними зрушеннями у ментальному здоров’ї завдяки Першій Леді, але й водночас є багато роботи. Зі свого боку можу запевнити, що сфера психічного здоровʼя в Одеській області найближчим часом зазнає кардинальних змін», - зазначила Н. Одарій-Захар’єва.

Це може вас зацікавити:

В облдержадміністрації розповіли про розбудову Одеського госпітального округу

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення