online

11.02.2024 14:42   Міжнародна солідарність

618

Геннадій Труханов: 11 лютого – важливий день для Одеси

Одесу відвідала італійська урядова делегація

За повідомленням у соцмережі міського голови Геннадій Труханова, 11 лютого в Одесу з офіційним візитом завітала італійська урядова делегація під головуванням спеціального посланника з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечіліа.

«У жовтні 2023 року Італія взяла патронат над відбудовою Одеси та розпочала з цього приводу активну співпрацю з ЮНЕСКО. Був радий почути від наших партнерів, що з початком головування Італії у G7, з 1 січня 2024 року питання відбудови України внесено в пріоритети «Великої сімки».


Зараз у наших планах - підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю щодо відбудови Одеси: між Італією, Україною та ЮНЕСКО. А також окремо між Італією й Україною, де будуть позначені галузі співпраці.

І вже цього тижня відбулося підписання Угоди між Італією та ЮНЕСКО, відповідно до якої Італія робить внесок 500 тис. євро на проведення першочергових відновлювальних робіт у Спасо-Преображенському соборі. Вдячний італійським колегам за цей перший конкретний крок у співпраці.

Координаторка ЮНЕСКО в Україні, пані Кʼяра Децці Бардескі презентувала основні напрямки нашого співробітництва. Серед них - термінова стабілізація пошкоджених пам'яток та створення Майстер-плану управління об'єктами культурної спадщини. А в перспективі - розробка рекомендацій та протоколів щодо захисту та розвитку Одеси відповідно до принципів сталого розвитку.

Для цього буде створено Наглядову раду, куди увійдуть всі сторони тристороннього Меморандуму, а також стратегічний, технічний та науковий комітети. В останньому, зокрема, працюватимуть науковці політехнічного інституту Мілана,  музея Триєннале Мілана і Національного музею сучасного мистецтва та архітектури в Римі", - зазначив у своїй інформації міський голова Одеси.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ:         

Керівник галузі освіти Одещини розповів про наслідки ворожої атаки на будівлю коледжу 

Останні новини інформагенції «Пульс Одещини»

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

 

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення