online

01.05.2023 09:59   Економіка і фінанси

1068

Голова громади з Одещини представив міністрам закордонних справ країн ЄС проєкт розбудови індустріального парку

В Арцизі хочуть створити мультимодальний логістичний хаб

Голова Арцизької міської громади Сергій Парпуланський представив міністрам закордонних справ країн ЄС проєкт індустріального парку.

«Днями на запрошенням USAID Говерла та Агенції регіонального розвитку Одеської області взяв участь  у масштабному форумі з відновлення Одеської області "Безпека. Інтеграція. Потенціал", на якому були присутні міністри закордонних справ країн ЄС. Представив проєкт,  який, вважаю, може змінити економіку регіону та посилити логістичні можливості, а саме: створення мультимодального логістичного хабу – індустріального парку в Арцизькій громаді. Реалізація проекту дозволить створити тисячі робочих місць», - розповів С. Парпуланський.


За словами очільника цієї ОТГ, проєкт заслуговує на увагу у зв’язку з вигідним розташуванням серед наявної інфраструктури.

На прийнятній відстані розташовані сім морських та річкових портів, є вузлова залізнична станція з оборотним локомотивним депо, злітно-посадкова смуга довжиною 2,8 км з можливістю її збільшення, 460 га аеродромної інфраструктури комунальної власності.

Арциз знаходиться посеред розгалуженої мережі автомобільних доріг, поблизу Молдови та кордонів Європейського Союзу.

Мультимодальний хаб може розташуватися на аеродромі колишньої військової частини, який здатний приймати всі види літаків та знаходиться на перетині великих повітряних шляхів.

Серед об’єктів індустріального парку у напрацюванні передбачені складський термінал, рефрижераторний склад, ангар для ремонту літаків, заводи із виробництва іонно-літієвих батарей, збирання електробусів та електромобілів, сільськогосподарської техніки та інші виробництва.

Вражає обсяг інвестицій в розбудову цього господарства – 4,2 млрд доларів США.

Довідка

До складу цієї громади крім міста входять села Виноградівка, Главані, Делень, Задунаївка, Кам'янське, Надеждівка, Нова Іванівка, Новоселівка, Новохолмське, Плоцьк, Прямобалка, Холмське.

Це може вас зацікавити:

Будівельний ліцей з Одещини подав у міністерство освіти на атестацію п’ять робітничих професій

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення