online

19.07.2023 11:39   Влада

719

Голова Одеської ОДА: пошкодження пам’ятки архітектури – це відображення людської жадібності та халатності

Олег Кіпер висловив свою позицію про багатостраждальний маєток Гавсевича

Пошкоджена в Одесі пам’ятка архітектури викликала широкий резонанс. Свою позицію щодо цього висловив і голова Одеської облдержадміністрації Олег Кіпер.

На думку очільника ОДА, те, що сталося з маєтком – це відображення людської жадібності та халатності.


Також О. Кіпер повідомив, що видав постанову, за якою згідно з статтею 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини» на власника будівлі ТОВ «УНІВЕРСАЛ ДІРЕКТ» буде накладено штраф у розмірі 170 000 грн.

До 15 серпня цього року власник має надати до облдержадміністрації проект повного відновлення пам’ятки в історичному вигляді маєтку, а після його погодження має відновити будівлю у визначені терміни.

В іншому разі облдержадміністрація звернеться до суду щодо повернення будівлі до державної власності і розгляне пропозиції інших,  сумлінних інвесторів, які здатні будуть зберегти пам’ятку архітектури.

«Розумію, це далеко не перша та не єдина пам’ятка архітектури Одеси, що знаходиться у плачевному стані через людську недбалість. Тому уповноважив Департамент культури ОВА перевірити всі пам’ятки архітектури Одеси, які свого часу міська та обласна ради передали в приватну власність. Якщо власники архітектурних пам’ятників не бажають їх ремонтувати - повернемо будівлі в державну власність і знайдемо для них дбайливих інвесторів», - мовиться в інформації голова Одеської ОВА Олега Кіпера.

Вас може зацікавити:

Одеська ОДА морському відпочинку пропонує альтеративний туризм

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення