online

24.03.2024 15:43   Політика

846

Жителі села в Одеській області: коли вже дійде черга до зміни назви Руської Слобідки

Краєвиди села Руська Слобідка на Одещині

Рік тому Березівська райрада схвалила бажання громади прибрати з назви населеного пункту перше слово

Жителі села Руська Слобідка Іванівської громади Одеської області засмутилися, не побачивши в рішенні Комітету Верховної ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування від 20 березня перейменування свого населеного пункту.

З цього приводу варто зазначити, що в березні 2023 року Березівська райрада схвалила бажання громади села прибрати з назви населеного пункту слово «Руська», і щоб називалося воно Слобідкою.


Невідомо з якої причини законодавчий орган ігнорує побажання громади. Мало ймовірно, що районна рада неналежним чином не подала своє рішення до обласної та Верховної Ради.

Проте інше село Березівського району, Курісове, вже вдруге за останні роки змінить свою назву. До 2016 року воно мало назву Петрівка, і добре знане в регіоні своїм аграрним технікумом. Вісім років тому його перейменували на Курісове, повернувши йому історичну назву, а віднині буде перейменоване на Покровське.

Історична назва повернеться селу Надєждівка Арзизької громади. З цієї нагоди Арцизький міський голова Сергій Парпуланський опублікував в соціальних мережах допис такого змісту:

«Ще вчора ввечері наші мешканці села лягали спати у Надеждівці, а вже зранку прокинулися у Шампані. Та ще й знаменитими на всю країну. Новина про перейменування нашого села Надеждівка заполонила усі стрічки новин. До слова, серед місцевих "Шампань" завжди було другою неофіційною назвою села».

Варто зазначити, що нові назви також отримали декілька сіл Роздільнянського, Болградського, Білгород-Дністровського районів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ:         

В Одесі чотири вулиці назвуть сортами виноградів

Інші новини інформагенції «Пульс Одещини»

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення