online

11.10.2021 07:18

204

Голова сільради поставив десять незручних питань адміністрації природного парку «Тузлівські лимани»

Раніше повідомлялося, що адміністрація національного природного парку «Тузлівські лимани» через суд хоче забрати трохи території Лиманської сільської громади Білгород-Дністровського району – піщану косу на узбережжі моря. Зрозуміло, що сільрада на чолі зі своїм головою Василем Резниченком захищає в суді свою території. В цьому контексті голова сільради поставив десять незручних питань адміністрації природного парку.

«Хочу роз’яснити жителям Лиманської та сусідніх громад те, що НПП «Тузлівські лимани» фінансується з державного бюджету, тобто утримується за кошти платників податків. Фактично, нічим не відрізняється від нас. Тільки ми, як місцева влада, за гроші наших жителів утримуємо комунальні заклади, школи, садки, бібліотеки, фінансуємо опалення, електроенергію, благоустрій. А чиновники з НПП, найняті державою для збереження екосистем, за наші з вами кошти виставляють шлагбауми, забороняють людям прохід до лиманів, перешкоджають рибалкам годувати свої родини. А тепер ще й вирішили забрати нашу територію, піщану косу Чорного моря, яка офіційно внесена до меж села, згідно Генерального плану.


У зв’язку з цим у мене виникає дуже багато питань до Ірини Вихристюк, як до тимчасового керівника Нацпарку:

1. На якій підставі у курортний сезон піщана коса в районі «Маяка» здається під кемпінги туристам?

2. Скільки сплачено протягом літнього сезону туристичного збору з ваших рекреантів та до якого саме бюджету?

3. Яка точна кількість туристів відпочила на вашій території?

4. З яким комунальним підприємством НПП уклав договір на вивіз сміття (ТБВ)? Якщо він не укладений, надайте пояснення, де ви утилізовуєте сміття після туристів?

5. Куди діваються нечистоти від діяльності штату Нацпарку та ваших «рекреантів»?

6. На яких підставах здіймається плата у розмірі 50 гривень за проїзд авто на територію НПП та до якого бюджету вона зараховується?

7. Скільки офіційно працевлаштовано співробітників в НПП?

8. Де саме зареєстровані ФОПи, з якими НПП уклав договори про рекреаційну діяльність та до яких бюджетів і в якому розмірі ними сплачені податки за ведення бізнесу на цих заповідних територіях?

9. Кому належать ставники, виставлені в Чорному морі навпроти маяка і куди сплачує податки підприємець?

10. Ким контролюється вилов риби цим підприємцем і куди сплачуються податки?

Чому я про все це запитую, тому що ваші численні «рекреанти», пані Ірино, користуються не тільки цілющими лиманами, а й, приміром, дорогами Лиманської територіальної громади, збільшуючи навантаження на комунальну сферу, яку утримує місцева влада коштом своїх платників податків.  У той час як наші бази відпочинку та власники готелів сплачують туристичний збір, нагадаю це 7 гривень на добу з кожної особи, а ми як місцева влада дбаємо і контролюємо, щоб ці кошти наповнювали місцевий бюджет, - такі самі туристи, гостюючи в НПП «Тузлівські лимани», на такій же території, фактично обходять закон. А керівництво Нацпарку ні перед ким не звітує про свою «підприємницьку» діяльність під дахом бюджетної структури», - йдеться у дописі Лиманського сільського голови Василя Резниченка.

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення