Директор Департаменту аграрної політики Одеської обласної адміністрації Алла Стоянова у соціальних мережах розповіла про нараду бджолярів.
Зокрема, А. Стоянова 3 вересня на всеукраїнській нараді бджолярів у селі Шевченкове Кілійського району презентувала розроблені Департаментом пам’ятки для роботи пасічників з врахуванням воєнного стану, надала практичні поради бджолярам щодо правого забезпечення та грантової державної підтримки.
Одеські новини раніше повідомляли, що почесним гостем заходу став третій Президент України та бджоляр зі стажем Віктор Ющенко.
«Ми запроваджуємо діалог між державою та представниками галузі бджільництва, адже вона є орієнтованою на експорт, дозволяє започатковувати малий та середній бізнес на селі, що сприяє соціально-економічному розвитку населення та економіки країни в цілому.
Україна належить до провідних держав світу, які мають розвинуте бджільництво.
За даними незалежних експертів, кожна п'ята тонна меду у світі – українська. Через війну частина наших областей знаходиться під ворожими ракетними обстрілами, частина під окупацією, у тім українські бджоляри максимально вкладають сили у «медову справу».
Зараз мед став одним з тих продуктів, які відповідають за продовольчу та економічну безпеку країни.
За даними ФАО ООН Україна, виробляє 66-73 тис. тон меду кожного року. В країні працює близько 400 тис пасічників, а виробничий фонд складає понад 3,7 млн бджолосімей. Якщо взяти в регіональному вимірі, то у 2021 році на Одещини було зареєстровано та працювало вже 2442 бджолопасік", - підкреслює Алла Стоянова, - "Мед - це, майже, один із небагатьох компонентів українського аграрного експорту, який не постраждав від блокування морських портів російськими військами, оскільки в основному споживачі - європейські країни, серед яких лідерами із споживання українського меду є Польща та Німеччина.
Зняття квот країнами ЄС та Великобританією розширили ринок збуту. Більш того, зараз наші бджолярі мають можливість отримати грантову підтримку в рамках проекту “єРобота” від 250 тис. грн до 8 млн грн в залежності від напрямку. І зацікавленість у наших людей спробувати нові можливість є, що гарно було видно по запитаннях у ході наради та навіть після закінчення.
Створимо умови для розвитку галузі бджільництва на новому рівні”, - розповіла директор департаменту аграрної політики Одеської обласної військової адміністрації.
Під час проведення наради були розглянуті основні заходи профілактики, причини та механізми установлення факту отруєння бджіл, а також визначені обов’язки фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які застосовують засоби захисту рослин.