Голова Одеської ОДА дав розпорядження Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області протягом двох тижнів підготувати проект локалізації та ліквідації амброзії в регіоні. У розробці програми також візьме участь кандидат біологічних наук Володимир Немерцалов. Про це стало відомо 28 серпня під час апаратної наради під головуванням Максима Степанова.
«Пилок амброзії – це дуже сильний алерген. Ситуація в області вимагає з нашого боку негайних дій. На сьогоднішній день я бачу, що Держпродспоживслужба у цій галузі не робить абсолютно нічого. Через два тижні я хочу побачити від них конкретну програму комплексної боротьби з цим бур'яном», – заявив Максим Степанов.
За словами Володимира Немерцалова, такого терміну на розробку програми буде достатньо. Кандидат біологічних наук також зауважив, що побороти амброзію в Одеській області цілком можливо за 6-7 років, проте для цього потрібно залучати досвід інших областей України.
«Я впевнений, що більшість жителів регіону навіть не знають, як виглядає ця рослина. Тому одним з найважливіших пунктів у боротьбі з амброзією є інформаційна взаємодія з громадськістю. Якщо людина знатиме як виглядає бур'ян і розумітиме, що він є шкідливим у рамках фітосанітарної галузі, то я впевнений, що ліквідувати амброзію в регіоні стане набагато легше», – наголосив Владимир Немерцалов.
Нагадаємо, що алергічні реакції, що супроводжуються різким запаленням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, а також висока ймовірність приступів бронхіальної астми дуже часто супроводжують людину якраз під час цвітіння амброзії. На сьогоднішній день в Україні затверджена Державна програма боротьби з цією рослиною. Також визначено органи влади та державні служби, на які покладена організація заходів боротьби з бур’яном та контроль за їх проведенням. Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомляє, що площа поширення амброзії на території Одеського регіону становить близько 12 000 га. Проте на переконання голови ОДА Максима Степанова цей показник значно вище.
Прес-служба ОДА