Вже кілька тижнів в Лиманській ОТГ Білгород-Дністровського району Одеської області жваво обговорюється звільнення з посади директора Лиманського НВК.
З цього приводу голова Лиманської територіальної громади Василь Резніченко у Facebook дав розгорнутий коментар:
«Олександра Федорова ніхто зі школи не звільняв, він залишається працювати вчителем інформатики. Стосовно посади директора НВК, з 1 лютого 2021 року закінчився термін контракту між ним і Лиманською сільською радою. Після чого Олександру Васильовичу відділом освіти було запропоновано виконувати обов’язки директора НВК до проведення нового конкурсу, проте він сам відмовився, - сказавши що це нібито незаконно. Пан Федоров чомусь вважає, що відділ освіти зобов’язаний продовжити з ним новий договір на наступні 4 роки без проведення конкурсу.
Але шановні, давайте повернемо ситуацію в законне русло.
Проведу невелику аналогію. Адже приміром я, як голова, коли стікає термін моїх повноважень, точно так само іду на вибори і складаю новий іспит перед виборцями. Я ж не роблю гучних заяв, що «це незаконно і я буду тут працювати наступні 5 років, бо я так хочу»?! Тоді чому обурюється пан Федоров, повноваження якого закінчились згідно умов контракту?
Зазначу, з 15.01.2021 року в Лиманській територіальній громаді утворено відділ освіти, який є визначальним при організації освітнього процесу в громаді. І не може пан Федоров диктувати йому свої умови. Також нагадаю, що Олександр Федоров у 2019 році обирався на посаду директора на відкритому конкурсі, на якому він був єдиним претендентом, де «успішно» переміг. Зараз відділ освіти розробляє положення щодо проведення конкурсу у навчальних закладах, на якому на умовах чесної конкуренції обере найкращого кандидата. Тим більше, що процедура визначена законодавством, і змінити її ми не можемо за чиїмось бажанням. Таку позицію розцінюю як непрозору битву за крісло директора НВК і вважаю її неприпустимою.
Тепер коротко про роботу нашого колишнього керівника. Після призначення директором пан Федоров розпочав свою роботу з кадрових змін та розподілу ставок між родичами та близькими йому людьми. Про це в громаді не говорив тільки лінивий.
Хто мене знає, я завжди був і залишаюсь проти кумівства і родинних зв’язків. За увесь час мого керівництва я жодного разу не лобіював когось зі «своїх».
Крім того, хочу довести до відома всіх наших жителів, що жодного «тиску» чи «пресингу», як запевняє журналістів екс-директор НВК, на техпрацівників не відбувається. Більше того – вони продовжують працювати у закладі. Якщо є такий факт, наполегливо рекомендую звернутись до відповідних органів.
Наступне. Хочу звернути увагу, що коли пан Федоров скаржиться, що не отримав від жителів громади жодної подяки за свою роботу, треба пояснити: за свою працю на цій посаді він отримував чималу заробітну плату. А проведені у школі роботи, які він висвітлює як свої власні досягнення, були здійснені за кошти освітньої субвенції і кошти людей, тобто платників податків. Вони розподілялися на освітні заклади за підтримки депутатського корпусу, виконавчого комітету, це спільна робота місцевої влади і освітян, - а не особиста заслуга Федорова. Тоді для чого видавати неповну, напівправдиву інформацію з перекрученими фактами? Мабуть, щоб викликати необґрунтовані підозри і сумніви у нашій роботі. Крім того, створюючи колотнечу, підбурюючи педколектив, пан Федоров, здається забув, для чого, власне, існує школа. Наполягаю як керівник громади: на першому місці для нас були і є інтереси дітей, яких ми вчимо, виховуємо і розвиваємо. Лиманський НВК працює насамперед для дітей, їхніх батьків і всебічного розвитку, а не на задоволення чиїхось кар’єрних інтересів.
Я розумію, що посада, яку я займаю, заслуговує на будь-яку критику, але вона повинна бути конструктивною.
Особисто звертаюсь до Олександра Васильовича: просив би його взяти себе в руки, щоб не втрачати залишки чоловічої гідності. І тим більше не вводити в оману своїх дописувачів. Якщо є бажання поспілкуватись особисто - будь ласка, в будь-який час».