online

26.09.2023 19:07   Війна

1499

Майже 700 працівників закладів освіти Одещини зі зброєю в руках захищають Україну від ворога

Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації публікує розповіді про загиблих на фронті колег

За оперативною інформацією департаменту, майже 700 працівників закладів освіти Одещини зі зброєю в руках протистоять російському агресору, з них 276 педагогічних та науково-педагогічних працівників. 15 геройськи загинули.

«У боротьбі за волю та незалежність України вони віддали найдорожче, що мали – життя. На цьому тижні, коли вся країна вшановуватиме працю вчителів, згадаймо поіменно кожного, для кого довга і складна дорога віддавати серце дітям закінчилася», - йдеться у повідомленні обласного департаменту освіти і науки.


Перша розповідь про полеглих на війні колег присвячена Володимиру Калмику, учителю Біляївського ліцею №1 Одеського району.

«Володимир Іванович був неймовірною Людиною з великої літери, щирим другом, турботливим чоловіком, батьком, дідусем, справжнім патріотом і талановитим учителем. У віці 55 років Володимир Іванович пішов добровольцем з першого дня. Захищав Україну у складі 28 окремої механізованої бригади. Загинув 17 вересня внаслідок ворожого артобстрілу під час наступу наших воїнів на Херсонському напрямку. За фахом - вчитель фізичного виховання. Багато років пропрацював у Біляївських школах №1 та №2. Відповідально ставився до роботи. Завжди натхненно готував школярів до спортивних змагань, спартакіад, підтримував їх, розділяв з ними радість перемог. За два тижні до своєї загибелі прямо з фронту встиг записати відеозвернення до своїх колег, яке звучало під час традиційної серпневої конференції освітян. Понад усе бажав, щоб діти навчалися у вільній, мирній, успішній країні, щиро вірив у Перемогу. Мав би радіти онукам, бути опорою коханій дружині, сіяти добре, розумне та вічне в серцях юних вихованців. Натомість навічно поповнив Небесне військо, віддавши життя за те, у що свято вірив. Нагороджений відзнакою Президента «За оборону України» посмертно», - зазначається у розповіді департаменту освіти.

Вас може зацікавити:

Департамент освіти Одещини звернувся до батьківської громадськості

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення