online

19.04.2023 15:48   Аграрний сектор

747

На Одещині пасічники зібралися на нараду через масове отруєння бджіл

Пасічники Роздільнянської громади

Нарада відбулася в Роздільнянській міській раді⠀

Про це повідомив орган місцевого самоврядування м. Роздільна

«У залі засідань міської ради відбулася нарада з бджолярами громади з метою обговорення нагального питання — масового отруєння бджіл в Одеській області. Крім того, до відома присутніх були доведені умови ведення бджільництва в умовах воєнного стану»,- мовиться в інформації міськради.


З цією метою в Роздільну завітав нещодавно обраний голова обласної спілки бджолярів Сергій Подорожнюк.

В нараді також взяли участь представник комісії з питань бджільництва, попередження та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин на території цієї громади Віталій Писаревський, голова спілки бджолярів ОТГ Анастасія Булахевич, провідний спеціаліст відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Володимир Бойко та бджолярі громади.

На нараді говорили про найболючіше – необхідності інформувати за три дні пасічників про обробку фермерами полів, щоб уникнути отруєння бджіл.

Подібна інформація на інформаційних ресурсах міськради відсутня. Натомість, наприклад, на своєму сайті та соціальних мережах Визирська сільрада постійно і заздалегідь ставить до відома бджолярів про обробітки пестицидами ланів.

Так, сільрада за три дні поставила до відома пасічників, що ТОВ "АГРО ПІВДЕНЬ-1" проведе  обприскування наземним методом посівів озимого ріпаку з 17 квітня 2023 року.

Також в Роздільній звернули увагу пасічників про можливість отримати гранти від 50 тисяч гривень на навчання бджолярській справі, за умови підтвердження упродовж трьох років своєї діяльності.

Звертаємо увагу

 Березівський районний підрозділ головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомив пасічників району, що на кожну пасіку, незалежно від її форми власності, повинен бути зареєстрований ветеринарно-санітарний паспорт. Реалізацію продукції бджільництва, а також виписку ветеринарних документів проводять з урахуванням записів у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки.

Ветеринарно-санітарні заходи, зокрема щорічний весняний облік пасік, здійснюються до 15 травня.

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення