online

05.07.2023 17:08   Здоров'я

279

На Одещині розбудовують ментальне благополуччя у громадах

За декілька місяців 55 сімейних лікарів та медсестер  Роздільнянського центру первинної медико-санітарної допомоги вже отримали сертифікати

На Одещині розбудовують ментальне благополуччя у громадах. Про це повідомила Одеська облдержадміністрація.

Зазначається, що завдяки Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», медики первинної ланки надання медичної допомоги на Одещині продовжують активно проходити тренінги mhGAP з психічного здоровʼя. Їх навчають надавати допомогу людям із поширеними психічними розладами – депресією, тривогою, посттравматичним стресовим розладом тощо.


Так, за короткий час 55 сімейних лікарів та медсестер  Роздільнянського центру первинної медико-санітарної допомоги вже отримали сертифікати. 

5 липня саме в Роздільній відбулась зустріч координаторів з розвитку психічного здоров’я з освітянами, працівниками соціальної сфери, шкільними психологами та медиками.

 «На Одещині вже більше тисячі медиків «первинки» пройшли навчання з психічного здоров’я. За час війни запит на психологічну допомогу у нашому регіоні суттєво зріс. Тому дуже важливою є відповідна підготовка сімейних лікарів, які в подальшому зможуть надавати психічну підтримку нашим військовим, їх родинам та кожному українцю, хто потребує допомоги», – зазначила директор департаменту охорони здоров’я ОДА Наталія Одарій-Захар’єва.

Раніше повідомлялося, що керівник медичної галузі Одещини у США також пройшла курс навчання з підтримки ментального здоров’я населення.

Вас може зацікавити:

В облдержадміністрації розповіли про розбудову Одеського госпітального округу

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення