online

28.02.2023 09:42   Життя громад

275

На Одещині служба міської ради стерилізувала 343 собаки та 290 кішок

Центр для собак

З безпритульними собаками в м. Білгород-Дністровський працює центр «Благоустрій»

Білгород-Дністровська міська рада Одеської області повідомила, що регулювання чисельності безпритульних тварин у місті перебуває на постійному контролі відповідної служби.

У прес-релізі органу місцевого самоврядування на цю тему зазначається, що 27 лютого заступник міського голови Андрій Криштопов відвідав муніципальному центр перетримки безпритульних тварин. Тут реалізовується програма з гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста Білгорода-Дністровського.


«Гуманне регулювання чисельності безпритульних тварин - одне із завдань, яке МЦ «Благоустрій» у співпраці з муніципальним Центром перетримки безпритульних тварин розпочало реалізовувати в квітні 2022 року. Регулювання чисельності тварин передбачено не лише Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», а й іншими підзаконними актами, де чітко прописані вимоги гуманного ставлення до тварин та поводження з ними і це єдиний спосіб зменшення їх популяції на території міста. Повний цикл вилову, стерилізації, вакцинації та повернення до ареалу існування безпритульних тварин проводять комунальні служби та ветеринари Центру під наглядом волонтерів-зоозахисників. Використовуючи такий механізм, планується безкоштовно стерилізовувати до 50 безпритульних тварин на місяць», - розповів А. Криштопов.

Очолює місце перетримки безпритульних тварин ветеринарний лікар Павло Шквар. Він зазначив, що впродовж майже року вдалося біологічно стерилізувати 343 собаки, а також 290 котів та кішок. Кожна з таких тварин додатково вакцинується від сказу та чіпується. В той же час на території міста спостерігається певне збільшення нечіпованих безпритульних тварин, можливо, внаслідок того, що деякі з безвідповідальних господарів виїхали за межі країни, а тварину покинули напризволяще, зазначив Павло Шквар.

Центр перетримки щосереди проводить стерилізацію безпритульних тварин, які доставляються сюди комунальною службою. Після проведення необхідних маніпуляцій, комунальні служби повертають тварин до ареалу їх звичного існування.

У місті вважають, що такий формат роботи впродовж 3-5 років дозволить значно знизити популяцію безпритульних тварин на території міста.

За матеріалами Білгород-Дністровської міськради.

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення