online

22.08.2022 15:10

14

На Одещині селищна рада розповіла про підготовку захисних споруд у школах і дитсадках

Затишанська селищна рада Роздільнянського району на своєму офіційному сайті розповіла про підготовку захисних споруд у закладах освіти.

«Так, у підвальному приміщенні Перехрестівської школи впорядковується укриття на 130 осіб. Вже проведено нову електро- та водомережу, закуплено генератор, біотуалети та засоби гігієни, обладнано запасний вхід, поштукатурені стіни. Готовність укриття до експлуатації – майже 80 %. Треба ще пофарбувати у світлі тони стіни, розставити меблі та облаштувати перила на сходах.


«Думаю, що ми встигнемо завершити всі роботи до 1 вересня, – розповіла начальник управління з питань освіти, культури та молодіжної політики Олена Мирзакірова. – Минулого тижня проводилися збори з батьками учнів та працівниками закладу освіти і вони дали згоду на очне навчання. Уроки триватимуть по 30 хвилин, буде дві зміни. У Перехрестівській школі обладнано найсучаснішу автоматичну пожежну сигналізацію, що дає можливість оперативно повідомляти персонал та учнів не лише про загорання у приміщенні, а й про повітряну тривогу».

Повним ходом тривають ремонтні роботи і в Торосівській гімназії. Коли комісія здійснила перше обстеження щодо визначення місця для укриття, то вирішили обрати приміщення старої котельні. Це найкращий варіант, оскільки над нею практично немає надбудови. Великий підвал з високими і надійними стінами знаходиться під землею, має міцні перекриття, тож може бути досить безпечним місцем для укриття всіх школярів, персоналу та вихованців і працівників дитсадка  на 170 осіб.

Ця стара котельня не функціонувала вже більше 10 років. Тут був масивний котел радянського зразка, а саме приміщення захаращене всяким непотребом.

Бригада будівельників, яка працює у Торосовому вже три тижні, винесла з підвалу все сміття і зараз проводить електромережу та завершує оштукатурювання стін. Також буде обладнано водомережу та запасний вихід. Закуплено генератор, біотуалети, гігієнічні засоби, сухпайки та медикаменти. Якщо будівельники не встигнуть завершити всі роботи до 1 вересня, то навчальний рік для торосівських школярів розпочнеться з 1 жовтня, до цього діти будуть навчатися дистанційно.

Найскладніша ситуація з облаштуванням укриття у Затишанському закладі загальної середньої освіти. Школа побудована без підвального приміщення на грунтових водах. На території є тир, тому комісія прийняла рішення переобладнати його на найпростіше укриття. Наразі лише завезені бетонні блоки, тож очевидно, що роботи триватимуть декілька місяців.

Біля приміщення для початкових класів, що знаходиться по вулиці Елеваторній, облаштовується невеликий підвал на 30 осіб. Наразі тут проводяться ремонтні роботи, щоб з 1 вересня змогли розпочати очне навчання два перших і три других класи.

Також практично готовий до експлуатації в ролі укриття підвал на території дитячого садка по вулиці Гагаріна – оштукатурені стіни, облаштовано електромережу, монтуються перила та реконструюються сходи. Тож з 1 вересня буде можливість відкрити чергову групу», - йдеться у повідомленні селищної ради.

Нагадаємо, що до складу цієї ОТГ входять селище Затишшя та села Торосове, Перехрестове, Андрусова, Весела Балка, Гедеримове Перше, Дружелюбівка, Загір’я, Краснопіль, Нова Григорівка, Скинешори, Володимирівка, Іванівка, Малорошове, Перехрестове Перше, Петрівка.

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення