online

12.09.2022 20:57

14

На Одещині у бюджеті ОТГ виникли проблеми із земельними податками

На Одещині у бюджеті Тарутинської громади виникли проблеми із земельними податками.

Про це фінансове управління селищної ради сповістило у звіті, що опублікований у соціальних мережах.


«У серпні, як і в попередній період, майже не було сплати податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів, отриманих за надання в оренду земельних ділянок (паїв). Станом на 01.09.2022 року при планових призначеннях на вказаний період в обсязі 3 422,8 тис. грн. до бюджету надійшло лише 1 211,4 тис. грн., при цьому левову долю надходжень складає погашення заборгованості за попередні бюджетні періоди. За липень-серпень 2022 року, тобто за період видачі орендної плати за поточний рік до бюджету надійшло тільки 306,1 тис. грн.. Враховуючи те, що вказаний податок повинен перераховуватися орендарями земельних ділянок протягом 3-х днів з моменту видачі орендної плати в грошовому чи натуральному вигляді, до бюджету мала надійти значно більша сума.

Також не в повному обсязі платники сплачували єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників (відсоток виконання планових призначень 69,6), земельний податок з юридичних осіб (відсоток виконання 77,2) та орендну плату з фізичних осіб (відсоток виконання 48,0). Низький рівень надходження коштів до селищного бюджету по вказаним видам податків частково пояснюється об’єктивними причинами.

Разом з тим, за минулий місяць дещо покращилася ситуація з реалізацією продукції сільськогосподарської галузі, зафіксовано зростання закупівельних цін на зернові. Тому платникам податків до бюджетів усіх рівнів необхідно виконати свої зобов’язання згідно чинного законодавства. При цьому вкотре наголошуємо, що від сплати податків і зборів звільнені тільки жителі і підприємства, що проживають і працюють на тимчасово окупованих територіях та в регіонах, в яких проходять активні бойові дії. Решта платників повинна виконувати свої податкові зобов’язання, тим самим вносячи свій вклад в підтримання життєдіяльності та обороноспроможності України.

Вчасна сплата податків дає змогу місцевому бюджету утримувати об’єкти соціальної сфери, навчальні заклади, центральну лікарню, сільські фельдшерсько-акушерські пункти і лікарські амбулаторії, підтримувати на належному рівні благоустрій населених пунктів нашої громади та надавати їх жителям комунальні послуги, матеріально підтримувати в цей непростий час соціально вразливі версти нашого населення», - йдеться у звіті фінансового органу.

У Тарутинській громаді 76 761 га сільгоспугідь, з яких 52 639 га орні землі. До її складу входять селища Березине, Серпневе, Тарутине та села Виноградівка, Вільне Калачівка, Красне, Лужанка, Малоярославець Другий, Малоярославець Перший, Петрівськ, Підгірне, Рівне, Слобідка, Сухувате, Ярове.

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення