З цього приводу в обласній адміністрації зазначили, що напад росії на Україну таки відштовхнув багатьох інвесторів, що мали наміри реалізувати проєкти у сферах переробної промисловості, відновлюваної енергетики, транспорту, логістики, в агросекторі.
Натомість влада Одещини відзначила тих, хто свої інвестиційні програми в Україні не поставив на паузу через війну, і вже втілює перспективні задуми в логістиці, розбудові складських приміщень та терміналів.
Так, компанія Danube Logistics Group береться за будівництво складів у Ренійському порту. Торік Арцизька громада надала в оренду міжнародній компанії земельну ділянку для спорудження виробництва із зберігання та переробки зерна.
Як пояснила керівник Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності обласної адміністрації Інна Беженар, знаменною є позиція групи компаній «RISOIL S.A.» зі Швейцарії, які вірять у перемогу України у війні з росією. У 2021 році цей бізнес почав реалізовувати інвестиційний проєкт у Чорноморському морському порту на 40 млн доларів США. Однак 24 лютого 2022 року компанії вирішила призупинити монтаж технологічного устаткування. Через півроку, торік у вересні, інвестор відновив роботи.
В агропромисловому комплексі обласна влада робить акцент не лише на вирощуванні сільгоспкультур, а на переробці сільгосппродукції з доданою вартістю. У цьому зв’язку актуальним стають індустріальні парки. Піонером в розбудові таких парків може стати Ізмаїльський район. Вже готова інвестиційна пропозиція щодо створення на 17 гектарах індустріального парку «АгроТехнопарк «Буджак».
Фахівці обласних служб оновлюють інвестиційний паспорт Одеської області, в якому представлять економічний та природно-ресурсний потенціал кожної громади регіону.