Одеський обласний військкомат, що нині зветься обласним територіальним центром комплектування і соціальної підтримки, зробив додаткове роз’яснення для чоловіків від 18 до 60 років.
Про це військова установа повідомила на своїх інформаційних ресурсах.
«Районні територіальні центри комплектування і соціальної підтримки, а саме так зараз називаються установи, що займаються військовим обліком та проведення мобілізаційних заходів відповідно до указу Президента, не варто плутати з військовими комісаріатами. І назви, і методи роботи у них різні.
Варто нагадати, що відповідно до чинного законодавства, із оголошенням загальної мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах - мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях районних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу начальника районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Отже, де і коли ви отримаєте повістку, не має принципового значення. Співробітники районних територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки вповноважені вручити її чи завітавши за місцем вашого проживання, чи зустрівши вас за маршрутом вашого прямування, чи в інших громадських місцях.
Стосовно пляжів.
Оскільки попередження, заборона та роз’яснювальна робота, щодо небезпеки використання узбережжя і прибережних вод для відпочинку та іншого застосування на Одещині, навіть після трагічних випадків, на жаль, не мають переконливого результату, патрульною поліцією та співробітниками РТЦК та СП проводились спільні рейди.
Правоохоронці намагалися переконати одеситів та гостей міста не порушувати норми правового режиму воєнного стану, заборону відвідування узбережжя й купання в морі.
Відсутність механізму притягнення до відповідальності за порушення норм правового режиму воєнного стану, переводить роботу і турботу про людей у суто моральну площину.
Відтак, співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки діяли абсолютно законно.
Шляхом видачі повістки поціновувачам пляжного відпочинку та купання військові нагадали, що в країні йде війна, і сили громадян призовного віку можуть бути потрібні в організації охорони й оборони України.
Тож, повістка – не покарання, не прямий квиток на передову для всіх без розбору, а один з методів налагодження комунікації, підвищення відповідальності та свідомості громадян у питаннях дотримання норм режиму воєнного стану. Перевірка їх готовності стати до виконання військового обов’язку.
Отримавши повістку, свідомий громадянин зобов’язаний прибути до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у вказаний термін, з відповідними документами, уточнити про себе дані, підтвердити свій статус та готовність бути призваним на військову службу.