online

13.02.2022 07:10

701

Одеська ОДА закликала села бути готовими до закриття шкіл

Департамент освіти та науки Одеської облдержадміністрації висловив невдоволення справами в галузі освіти Роздільнянського та Подільського районах.

Директор департаменту Олександр Лончак на нараді зазначив, що по всіх показниках північ області демонструє низькі результати.


Зокрема, тут найнижче охоплення дітей дошкільною освітою. Це і малокомплектні групи, і використання закладів не на повну потужність, і переведення закладів дошкільної освіти на сезонний режим роботи. Найгірша ситуація в Долинській ОТГ – охоплення на рівні 38% та у Новоборисівській (23%), Великоплосківській (32%), Цебриківській (45%), Роздільнянській (46%) громадах.

При цьому найвищий показник охоплення дітей дошкільною освітою у Затишанській громаді – 73 %. Але все одно він нижчий, ніж середній по області.

На думку чиновників департаменту освіти, в обох районах відсутня ефективна мережі закладів загальної середньої освіти.

Насамперед, багато малокомплектних шкіл у Роздільнянському районі.

«Дав термінове доручення подати план трансформації мережі і привести у відповідність типи і назви закладів згідно чинного законодавства. Треба визнати і змиритися з тим, що у селах зазначених районів переважно залишаться початкові школи та гімназії», - зазначив О. Лончак.

У селах Роздільнянського району таку позицію облдержадміністрації сприйняли як підготовку до фактичного закриття шкіл.

Є значні залишки невикористаних освітніх субвенцій у вказаних районах. Окнянська громада не використала понад 8 мільйонів гривень, які мають працювати на дітей. Лише Савранська громада освоїла кошти на підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Решта громад вирішила, що державна підтримка  їм не потрібна, і повернули фінансування назад до державного бюджету.

У Роздільнянському районі найбільші залишки субвенції ще позаминулого року мають Лиманська, Роздільнянська та Затишанська громади.

Простежується формальний підхід громад до інклюзивного навчання дітей з особливими потребами.

У Цебриківській громаді у звітах управлінців немає жодної дитини на інклюзивному навчанні. Насправді, в цій ОТГ такі здобувачі освіти є.

На нараді зазначалося, що роботу позашкільних закладів теж слід активізувати і перебудувати під запити дітей.

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення