online

20.07.2022 15:03

13

Озеро Китай на Одещині врятують водою з Дунаю

Озеро Китай на Одещині врятують водою з Дунаю.

Про це повідомив у соцмережах Кілійський міський голова В’ячеслав Чернявський.


«Тривалий час озеро Китай поступово висихало. Низький рівень води в Дунаю не дозволяв самопливом заходити воді в озеро.

Останнім часом відмітки стали гірші, ніж критичні. Дане питання ми підняли на рівні Ізмаїльської районної військової адміністрації. Збиралися декілька разів робочу групою з даного питання. Проблема була підтримана та винесена на розгляд комісії ТБ та НС обласної військової адміністрації.

В результаті прийняли рішення про виділення коштів на примусове поповнення водою озера Китай.

Незабаром почнеться поповнення водою, про що проінформую додатково. Відносно підприємства, яке займається рибогосподарською діяльністю, будемо порушувати питання щодо належного утримання озера цим підприємством. Якщо підприємство проігнорує цю вимогу випадку – будемо клопотати щодо розірвання з ним договору господарювання на цій водоймі», - розповів міський голова.

Зазначимо, що ця водойма – це озеро заплавно-лиманного типу у пониззі Дунаю. Від заплави річки відокремлений дамбою, має режим водосховища. Водообмін в озері регулюється шлюзованим каналом, що перетинає дамбу і впадає в Дунай. Воду з озера використовують для зрошування у Червоноярській зрошувальній системі

Нагадаємо, до складу Кілійської міської громади входять місто Кілія та села Василівка, Червоний Яр, Фурманівка,  Новоселівка, Трудове, Ліски, Шевченкове, Помазани, Миколаївка.

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення