У п’ятницю, 4 жовтня «Автомагістраль-Південь» стала жертвою свавілля силових структур. «Маски-шоу» відбулись у офісних приміщеннях, квартирах працівників компанії, навіть приватних автомобілях.
"Процесуальні дії проводились на підставі сфабрикованого кримінального провадження, що базується на припущеннях слідчих. Без ухвали суду всупереч вимогам Кримінально-процесуального кодексу!
Співробітники Головного слідчого управління Національної поліції за рішенням слідчого Тараса Гірного спільно з Департаментом стратегічних розслідувань нехтували не лише вимогами закону, але й нормами моралі.
Нашим працівникам не надавалась можливість скористуватись правом на правову допомогу. Принижувалась честь і гідність членів родин. Завдано важкої психологічної травми маленьким дітям, фактично взятих силовиками у заручники.
Як з’ясувалось, провадження пов’язано з декількома тендерами, які у різний час у різних регіонах компанія виграла на Prozorro.
Жодних претензій до ЯКОСТІ І ВАРТОСТІ наших робіт не висунуто! Але слідчі чомусь вважають, що можуть на власний розсуд встановлювати ціну контракту, визначену за результатами відкритих, конкурентних торгів!
Сприймаємо брутальні дії силових структур як класичне рейдерство: спробу залякати співробітників та членів їх родин, паралізувати роботу, а згодом знищити підприємство.
Компанія «Автомагістраль-Південь» працює на українському ринку понад 20 років. Ми створили її з нуля, крок за кроком, кропіткою працею, працюючи у легальній площині!
Під час війни на замовлення держави компанія реалізувала десятки масштабних інфраструктурних проєктів: об’єкти захисту енергетики, військові об’єкти, новий магістральний водогін Кривого Рогу, тощо.
Компанія прокредитувала українську державу на понад 8 млрд грн, завершуючи важливі для країни об’єкти навіть за відсутності фінансування!
Компанія вийшла на європейський ринок та реалізує проєкти, які фінансуються Європейським банком реконструкції та розвитку, а також USAID.
Компанія забезпечує робочими місцями понад 4 тисячі співробітників. Лише за минулий рік ми сплатили понад 1,5 млрд грн податків. Надали допомоги ЗСУ на понад 500 млн грн.
Ганебна атака на компанію кидає тінь на імідж України, відлякує інвесторів, погіршує бізнес-клімат та скорочує можливості отримання міжнародної допомоги для реалізації проєктів відновлення України.
Готуємо звернення до Офісу Генерального прокурора, Ради бізнес-омбудсмена, міжнародних бізнес асоціацій та донорів України із закликом відреагувати на протизаконні дії силовиків.
Атака на компанію є диверсією проти інтересів країни, паралізує роботу на стратегічно важливих об'єктах і ставить під загрозу безпеку держави!
Закликаємо Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Генерального прокурора Андрія Костіна, Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименко, Міністра юстиції Ольгу Стефанішину та голову ДБР Олексія Сухачова втрутитись у ситуацію і надати правову оцінку діям ДСР НП України", - йдеться у заяві компанії.
Микола Заєць, редактор стрічки новин