online

23.02.2023 13:34   Безпека

240

Поліція Одещини радить не впадати у відчай при отриманні повідомлення «ваш родич у біді»

Правоохоронці розробили алгоритм з шести пунктів

Поліція Одещини радить не впадати у відчай при отриманні повідомлення «ваш родич у біді», і застерігають громадян від таких шахрайських схем та радять, як від неї вберегтися.

У прес-релізі обласного поліцейського відомства з приводу подібного шахрайства зазначається, що повідомлення про те, що близька людина стала підозрюваною у злочині чи потрапила у ДТП абощо і нібито потребує негайної допомоги – стандартний «гачок» зловмисників. Аферисти тиснуть на потенційну жертву, вимагаючи якнайшвидше переказати кошти на названий ними рахунок, і усіляко залякують негативними наслідками для родича, якщо цього не буде зроблено.


Щоб вберегтися від таких шахраїв, варто дотримуватися кількох простих правил:

1. З пересторогою ставтеся до дзвінків із незнайомих номерів.

2. Не піддавайся емоціям і не панікуйте – саме цього намагаються досягнути шахраї.

3. Запитуйте додаткову інформацію щодо вашого родича, про якого йдеться, – зазвичай зловмисники діють навмання і не знають особистих даних людини.

4. Якщо є така можливість, запишіть вашу розмову на диктофон.

5. Обов’язково передзвоніть близькій людині, про яку говорили з незнайомцем, і запитайте, чи все у неї добре.

6. Якщо не додзвонилися, в жодному разі не виконуйте вказівки незнайомця і не переказуйте кошти за невідомими номерами чи банківськими рахунками. Зверніться в установу, поліцію чи в лікарню, де, за словами того, хто вам телефонує, знаходиться ваш родич, і перепитайте, чи він дійсно у них.

Якщо ви стали жертвою зловмисників, поліцейські займуться їх пошуком. А якщо вже переказали кошти шахраям, додатково зверніться й до найближчої банківською установи, клієнтом якої ви є, з проханням скасувати транзакцію та повернути гроші на вашу картку.

За матеріалами відділу комунікації поліції Одещини

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення