online

26.08.2022 12:14

19

Посада старости легендарного села Одещини стала вакантною

Староста легендарного села Северинівка Одеської області Володимир Коровьонков подав у відставку.

Про це в соціальних мережах повідомив Іванівський селищний голова Віктор Лобач.


«За станом здоров’я староста села подав заяву на звільнення і сесія селищної ради задовольнила це клопотання.

До призначення нового старости 2-3 рази на тиждень в Северинівському старостинському окрузі постійно будуть працювати мій заступник з питань діяльності виконавчих органів Ігор Званчук та начальник відділу агропромислового розвитку, комунальної власності, екологічних питань, ЖКГ та архітектури Олександр Дерев’янко.

Для призначення нового старости хочу врахували думку більшості жителів старостинського округу і підійти до вирішення цього питання відкрито.

Прошу бажаючих послужити людям, якщо вважають, що впораються з покладеними на старосту обов’язками, подавати програми розвитку Северинівського старостинського округу.

Кандидатури на цю посаду обговоримо з  депутатами селищної ради від Северинівки на засіданні виконавчого комітету. Найкращу кандидатуру винесемо на затвердження сесії нашої селищної громади», - йдеться у дописі селищного голови.

Нагадаємо, що с. Северинівка засноване графом Северином Потоцьким наприкінці XVIII століття. Після російсько-турецької війни йому було виділено  у цій місцевості 6 тисяч десятин орної землі. Через зручне розташування село швидко розросталося. Через село проходив жвавий торговий шлях з Балти до Одеси, яким доставляли до Одеси хліб, борошно, овочі, фрукти тощо.

У Северинівці було 9 заїжджих дворів, в яких зупинялися на ночівлю вельможі, торговці, селяни. На початку ХІХ століття Северин Потоцький збудував у селі Івано-Богословський храм, який є найвеличнішим в Іванівській громаді.

Раніше повідомлялося, що здійснюється впорядкування території «джерела Бога» біля легендарного села Северинівка, яке також пов’язують з графом Потоцьким.

До речі, знаменита кінострічка «Зелений фургон» тісно пов’язана з життям цього села у 20-х роках минулого століття. В останні роки в селі традиційно проводився етап з авторалі на «Кубок Лиманів».

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення