online

29.06.2023 12:07   Закон

179

Прокуратура Одещини: бойовик із одеських «комсомольців-терористів» проведе 15 років за гратами

За повідомленням пресслужби Одеської обласної прокуратури

Бойовика «ДНР», який був фігурантом легендарної справи одеських «комсомольців-терористів», засуджено до 15 років за ґратами, повідомила прокуратура Одещини.

Зазначається, що за підтримання публічного обвинувачення прокурорами Одеської обласної прокуратури уродженця Одеси засуджено за участь у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України). Йому призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Одеської обласної прокуратури уродженця Одеси засуджено за участь у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України). Йому призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Встановлено, що чоловік з 2004 року відбував покарання в Торезькій виправній колонії № 28 на Донеччині за тероризм, грабежі, бандитизм, незаконне зберігання зброї та спробу повалення державної влади в Україні.

З метою втілення проросійських поглядів, у 2000-х роках він створив банду «Комуністи-революціонери», з-поміж прихильників відродження СРСР та встановлення диктатури комуністичної партії. Серед доведених епізодів злочинної діяльності організованої групи – вибухи біля будівлі СБУ в Києві восени 2002 року, озброєне пограбування ювелірних магазинів та пунктів обміну валют.

В серпні 2014 року, після окупації міста Торез, бойовики терористичної організації «ДНР» звільнили його з в’язниці.

Залишившись на тимчасового окупованій території, засуджений приєднався до одного з підрозділів політичного блоку «ДНР» - так званого «Комитета освобождения Причерноморья».

В рядах організації він налагоджував координацію між її членами, забезпечував поповнення новими прихильниками, популяризував діяльність «ДНР» та «ЛНР», публічно закликав до ведення збройного опору силам антитерористичної операції, вчинення терористичних актів, захоплення і подальшої окупації території України, встановлення на захоплених територіях влади терористичних організацій та створення на них псевдодержавного утворення «Новоросії».

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося СБУ в Одеській області.

Вас може зацікавити:

У селах кращої сільради Одещини мостять тротуари

На Одещині у «Дубай парку» зміцнюють берег і продовжать мостити з дошок набережну

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення