online

23.02.2023 16:38   Закон

228

Прокуратура Одещини підбила підсумки роботи

Прокурори Одеської області

Підсумки роботи за 2022 рік

23 лютого в Одеській обласній прокуратурі відбулася підсумкова нарада за результатами роботи відомства у 2022 році.

У нараді взяли участь заступники керівника обласної прокуратури, керівники структурних підрозділів обласної прокуратури, а також керівники окружних прокуратур.


Діяльність органів прокуратури спрямована на забезпечення оперативного і якісного документування військових злочинів, фактів порушення норм міжнародного гуманітарного права, збору доказової бази для притягнення агресора до відповідальності. Та, одночасно, належної  реалізації  функцій прокурора на усіх напрямах, що були актуальними у довоєнний час.

Правоохоронні органи області за процесуального керівництва прокурорів Одещини здійснюють досудове розслідування  91 кримінального провадження за фактами порушення законів і звичаїв війни. З 24.02.2022 задокументовано 79 фактів обстрілів військовослужбовцями збройних сил рф об’єктів цивільної та критичної інфраструктури Одеси та Одеської області. Загалом вилучено понад 2500 уламків ракет, бомб, снарядів тощо, у тому числі уламки заборонених міжнародними Конвенціями касетних бомб.

За процесуального керівництва органів прокуратури області розслідуються факти загибелі внаслідок обстрілів 32 цивільних осіб (з них 2 дітей) та поранення 96 цивільних осіб (з них 13 дітей) і 1 працівника патрульної поліції.

Через обстріли зазнало пошкодження та руйнування власне майно близько тисячі мешканців Одеського регіону.

Одночасно з організацією збору доказів зовнішньої агресії проводиться робота і над викорененням та розслідуванням внутрішніх загроз національній безпеці країни, до суду скеровано 123 кримінальних провадження цієї категорії. Зокрема: за фактами колабораційної діяльності (31); виправдовування та заперечення збройної агресії РФ (51); державної зради (8); пособництва державі-агресору (1); насильницької зміни чи повалення конституційного ладу (2); посягання на територіальну цілісність України (25); несанкціонованого  поширення інформації (4); порушення законів та звичаїв війни (1). За участі прокурорів ухвалено 102 обвинувальних вироки у таких кримінальних провадженнях.

Збережено та покращено результативність роботи на напрямах, що були пріоритетними у довоєнний час.

У минулому році до суду скеровано 114 обвинувальних актів про корупційні правопорушення, 28 – про кримінальні правопорушення у сфері земельних правовідносин, 56 – у бюджетній сфері, 102 –у сфері охорони довкілля, 27 - про злочини, вчинені організованими злочинними угрупованнями.

До суду направлено 913 адміністративних протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, за наслідками розгляду судом частини з яких до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу вже притягнуто 152 порушників.

Реалізуючи функцію представництва в судах прокурорами на захист інтересів держави до суду пред’явлено позови на суму 9,7 млрд грн, задоволено позовів на 2,5 млрд грн, відшкодовано та  забезпечено виконання судових рішень на суму 1,2 млрд гривень.

Підсумовуючи нараду, Олексій Химченко зажадав підвищення ефективності роботи, вжиття вичерпних заходів до якісного виконання прокурорами наданих законом повноважень в умовах воєнного стану.

За матеріалами пресслужби Одеської обласної прокуратури

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення