online

06.02.2024 15:50   Спорт

1085

Студентка одеського вузу показала 100-відсотковий результат на світовій шаховій універсіаді

На світовій шаховій універсіаді Одесу представляла Наталія Жукова

У турнірі брали участь 117 команд з 25 країн світу та 6 континентів

Студентка Одеського педагогічного університету імені Ушинського Наталія Жукова показала 100-відсотковий результат на міжнародній шаховій універсіаді.

З цього приводу ректор вузу Андрій Красножон у соцмережах повідомив: "В особистому заліку блискучий показник в української зірки шахів Наталії Жукової, яка виступала за команду Університет Ушинського м. Одеса, – 9 очок з 9-ти можливих! Браво, королева!"


Вже давно Наталія Жукова входить до еліти шахів України. Нині вона заочно навчається в одеському педуніверситеті.

Варто зазначити, що 117 команд з 25 країн світу та 6 континентів виявляли сильнішого в 4th Annual Kasparov Chess Foundation University Cup, який неофіційно вважається чемпіонатом світу серед університетів.

«Турнір проходив в онлайн форматі, команди мали по чотири гравців, а середній рейтинг не повинен був перевищувати 2400. Це актуально, приміром, для американських ВУЗів, в яких навчається багато сильних гросмейстерів. Контроль часу – 10 хвилин на партію + 3 секунди за хід. Відбулося 9 турів. У своєму вітальному слові Гаррі Каспаров окремо відзначив участь українських команд, до речі, їх було 12. Дякую йому за це. Декілька разів спілкувалася з ним під час повномасштабного вторгнення і він дуже добре розуміє, в яких складних умовах нам зараз доводиться жити і працювати. Переможцем змагання став University of Texas at Rio Grande Valley, 2 місце - Gunadarma University із Індії, а бронзовим призером став Київський національний університет імені Тараса Шевченка. В особистому заліку брали участь 500+ учасників, з яких 19 GM та 18 IM. Мені вдалося перемогти в усіх партіях, тобто 9 із 9. Непоганий початок року», - мовиться у дописі Н. Жукової у соцмережі.

Довідково

Наталія Жукова у складі жіночої збірної України ставала переможницею шахової олімпіади 2006 року, чемпіонату світу 2013 року, чемпіонату Європи 2013 року. Вона дворазова чемпіонка Європи (2000, 2015), віце-чемпіонка світу з бліцу (2012), фіналістка кубка світу ФІДЕ (2000), чемпіонка України 2019 року. 

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ:         

Сергій Гриневецький відвідав кузню кадрів для команди «Одеса» 

Останні новини інформагенції «Пульс Одещини»

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення