online

15.03.2024 14:16   Патріотизм

1715

У церкві селища на Одещині вперше почули українську мову

Перше богослужіння українською мовою в церкві селища Захарівка Одеської області

14 березня 2024 року увійде в історію Захарівської громади видатною датою

У церкві селища Захарівка Роздільнянського району Одеської області вперше почули українську мову.

Про це повідомило у соцмережі місцеве медіа «Новинар Журналіст», яке розповсюдило  інформацію такого змісту:


«14 березня 2024 року без сумніву ввійде в історію Захарівщини видатною датою. Саме в цей день жителі громади на своїх зборах прийняли епохальне рішення про перехід до Православної Церкви України, відмежувавшись від церкви московського патріархату.

Потреба в проведенні цих зборів і переході до автокефальної української церкви назріла вже давно. Про це свідчать численні звернення людей і результати опитування, яке проводилося нами наприкінці минулого року – 87% тих, хто проголосував, висловили побажання перейти до Православної Церкви України.

Вся процедура відбувалася з дотриманням чинного законодавства України. Задля забезпечення безпеки людей повідомлення про проведення зборів передавалися один одному без оповіщення в соцмережах. Тим не менш в залі Будинку культури зібралося 235 жителів громади, які зареєструвалися і ще частина тих, хто не бажав пройти реєстрацію, але прийшов на зібрання.

На збори були запрошені керівники громади, секретар Одеської єпархії Православної Церкви України протоієрей Теодор Оробець разом з благочинним та духовенством, звернувся Командир спецпідрозділу «Одещина» Української Добровольчої Армії (УДА), речник УДА - Південь, отець Сергій Братчук, настоятель Свято-Успенської церкви Іоанн Гуменяк.

Виступаючи перед жителями громади Захарівський селищний голова підтримав намір людей. Також звернулися до присутніх пан Теодор Оробець, Сергій Братчук, Іоанн Гуменяк, Андрій Гуменяк, клірики Православної Церкви України, інші бажаючі висловити свою думку.

Під час дещо емоційного обговорення можливість висловити свою думку надали всім бажаючим.

В результаті переважною більшістю голосів (проти були лише 12 осіб) жителі Захарівщини проголосували за зміну підлеглості Свято-Успенської парафії у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Православної Церкви України!

З благословення керуючого Одеською єпархією Високопреосвященнійшого архієпископа Одеського і Балтського Афанасія, секретар Одеської єпархії Православної Церкви України протоієрей Теодор Оробець разом з благочинним та духовенством, яке прибуло підтримати громаду, привітав захарівців з цією подією і на запрошення громади разом з кліриками Одеської єпархії та вірянами спільно молилися у місцевому храмі за Україну, Військо наше та Перемогу і мир.

Відтепер в місцевому храмі лунатимуть молитви нашою рідною, співучою українською мовою!

В суботу, 16 березня 2024 року, о 15 годині в Свято-Успенській церкві Православної Церкви України селища Захарівка відбудеться Богослужіння, яке проведе секретар Одеської єпархії Православної Церкви України протоієрей Теодор Оробець.

У Прощену неділю о 9-ій ранку буде Літургія, святкова недільна служба», - мовиться в інформації цього медіаресурсу.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ:   

Провідна громада Одещини нагородила обдарованих школярів у номінаціях освіта, культура і спорт

Останні новини інформагенції «Пульс Одещини»

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

 

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення