online

29.03.2023 14:57   Політика

281

У тяжбі з сільрадою за піщану косу в Одеській області нацпарк схилив судові терези на свій бік

У боротьбі за піщану косу відомого курорту крапку поставить Верховний суд

Триває судова тяжба між Лиманською сільською громадою Білгород-Дністровського району і національним парком «Тузлівські лимани» за піщану косу курорту.

Приводом для заяви в соціальних мережах голови цієї сільради Василя Резніченка стало повідомлення у ЗМІ про виграш нацпарку у суді у цьому протистоянні.


Натомість керівник громади говорить про таке:

«Не всі жителі Одещини зрозуміли, що мова вчергове йде про піщану косу рекреаційної зони «Російка», яка згідно з генеральним планом увійшла до меж населеного пункту. Попри те, тимчасове керівництво Парку не полишає спроб відібрати у громади цінну землю, яка приносить значний дохід у курортний сезон. Тому з 2020 року судиться з місцевою владою, аби дану територію вилучити на користь Нацпарку. І вже «традиційно», з подачі Парку інформація поширюється у виключно негативному контексті: «дерібан», «зловживання» і т.д..

Тому як керівник маю заявити про офіційну позицію Лиманської сільської ради, до складу якої увійшла територія с. Приморське. Ми вважаємо рішення апеляційного суду абсолютно неправомірним. Викликають сумніви усі правові позиції, які лягли в основу такого судового рішення, відмінено законне рішення першої інстанції суду, яке розглядалось колегією суддів з залученням доказів і спеціалістів.

Тому юристи готують касаційну скаргу до Верховного Суду, аби оскаржити це неправомірне рішення.

Крім того, нам так і не зрозуміло, яку саме шкоду завдано НПП «Тузлівські лимани» включенням частини земель Парку в межі с. Приморське?

Абсолютно маніпулятивним виглядає гасло представників Парку, що ця територія, мовляв, буде «забудована» присадибними ділянками, дачами, базами відпочинку. Землі Парку, що увійшли в межі с. Приморське - це землі водного фонду і забудова цих земель регламентована Водним кодексом та іншими законами України. Також, згідно Генерального плану с. Приморське, озеро Джантшейське залишається озером, пляж залишається пляжем, ніяких присадибних ділянок, дач та баз відпочинку тут немає і не може бути.

Місцева влада як ніхто інший зацікавлена у збереженні та розвитку рекреаційних зон: адже саме заради чистої природи, екології, заповідника і моря до нас їхали туристи. Проте постійно зіштовхуємося з протистоянням з боку конфліктного керівництва Парку, яке сипле безпідставними звинуваченнями, постійно судиться і поширює маніпулятивні меседжі, що цінні землі хтось «дерібанить», - мовиться в дописі В. Резніченка.

Довідка

 До складу Лиманської сільської громади, що на Одещині, входять села Лиман, Трапівка, Новоселиця, с. Зарічне, Приморське, Трихатки.

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення