online

25.01.2024 09:48   Соціальний захист

3454

В Одеській області донька витурює з власного будинку 70-річну матір

нова вулиця в селі Богунове Одеської області

Скоро Олена Онуфріївна Мельник стане безхатьком

В Одеській області донька хоче витурити з власного будинку 70-річну матір, яка поки що, частково, має дах над головою у селі Богунове Коноплянської громади Одеської області. Про це повідомляє кореспондент інформагенції «Пульс Одещини».

Щоправда, місцева сільрада вже задовольнила перше антиморальне бажання доньки старенької Олени Мельник, і вивела (виписала) її зі складу родини, що мешкає в будинку. У сільраді, перш ніж братися за цю непристойну справу, повинні були зазирнути у Житловий кодекс, в якому статтею 156 визначені Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири): «члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням». У цьому випадку іншої угоди і бути не могло, бо теперішній формальний власник був дитиною на час вселення у будинок.


Олена Мельник разом з чоловіком і двома дітьми жили у різних селах Одещини. У 1994 році її родина оселилася в с. Богунове, тут у місцевому радгоспі «Пам’ять чекіста» («Богунівська еліта») адміністрація сільгосппідприємства пообіцяла сім’ї надати будинок.

Олена Онуфріївна Мельник працювала дояркою, чоловік – будівельником. У 1996 році родина Мельників у складі чотирьох осіб отримала від сільгосппідприємства власний будинок. На той час доньці Олени Мельник було 15 років.

З позиції права і моралі, будинок є спільною власності всіх членів родини. Кілька років тому чоловік жінки помер, син живе окремо, і в будинку залишилася Олена Мельник та її донька зі своєю сім’єю. Тепер жінка на старості у своєму будинку виявилася зайвою.  

У Коноплянській сільраді лише розвели руками і сповістили, що будинок якимось чином став власністю лише доньки 70-річної Олени Мельник. З цього приводу редакція інформагенції «Пульс Одещини» звернулася до органів правопорядку і законності Одеської області з проханням з’ясувати в рамках кримінального провадження, яким чином фактична господарка будинку стала зайвою у своїй оселі.

Нині О.О. Мельник шукає документальні підтвердження щодо свого права на будинок. Зокрема, звернулася з проханням до сільради надати довідку, хто станом на 1996 рік, згідно з обліком сільради, були першими господарями цього будинку. Від сільради старенька жінка отримала «гектар слів і речень», але по суті відповідь орган місцевого самоврядування пенсіонерці не надав (лист Коноплянської сільради від 15 січня 2024 року, № 02-27/2-ЗПІ/2).

Скоро, посеред зими, Олена Мельник може опинитися на вулиці і стати безхатьком.

Безліч дорослих дітей не можуть ужитися в рідній хаті зі старенькими батьками – йдуть жити окремо, а не виганяють їх.  

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ:         

Жителі Одещини отримали 30 млн грн компенсації за пошкоджене ворогом майно

Останні новини інформагенції «Пульс Одещини»

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення