online

05.03.2023 09:20   Політика

402

Він працює: голова Роздільнянської райради повернувся після зникнення

4 березня, Конгрес місцевих влад

4 березня у форматі онлайн відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад України

У регіонах до його роботи долучилися мери міст, голови територіальних громад, районних рад та державних адміністрацій, зокрема і представники Одеської області.

Цікаве відкриття зробила журналіст Оксана Піднебесна, з яким вона поділилася в соціальних мережах.


«… я раптом розгледіла, що в Одесі з’явився… Олександр Пресман, голова Роздільнянськоі районної ради!

Пройшов маже рік після його таємного зникнення, і майже рік за його відсутності не працює Роздільнянська районна рада. Депутати начебто є, але сесії майже не збирались. Заступниця одна пішла в тероборону, інша перевелась в РДА, а де інші працівники, чи отримують зарплатню, - невідомо, так саме як і хто цілий-божий рік виконував обов’язки голови органу місцевого самоврядування цілого укрупненого району? Таємниця!

І знаєте, що я думаю, любі друзі?

Що взагалі існування такого органу як райрада - недоцільне і невиправдане! Бо всі громади Роздільнянського району зуміли цього року спрацювати й без тієї райради: збирали кошти в свої бюджети, допомагали військовим, теробороні, переселенцям, вчили дітей, лікували хворих… Взагалі їхня ефективна робота не залежить від того, чи існують районні депутати в природі, чи ні. А райрада…. Що райрада? Її відсутності ніхто й не помітив.

І це ще раз доводить позицію експертів децентралізації, (в тому числі Асоціації міст України), що така проміжна ланка, після утворення громад і укрупнення районів - зайва, непотрібна, а інколи й шкідлива (зважаючи на те, скільки депутатів від опзж та «шариків» позаходили у ці віджилі себе структури, і як вони протидіяли наприклад, передачі майна з району в громади, чи якісь земельні питанні затягували). Нащо вони здалися, скажіть мені? Може хтось пояснити, в чому полягає їхня роль?! Бюджетів в них нема, повноваження не прописані, майно вже все у громад, то для чого ці проміжні органи, які нічого вже не вирішують?

Зауважу, що Роздільнянському району «пощастило» ще більше ніж іншим районам Одещини: бо крім мінус райради там ще й мінус нардеп: пана Васильківського, як ви знаєте, у 2022 позбавили мандата «Слуги народу». Проте відсутність пана Пресмана чи Васильківського абсолютно не вплинула на діяльність громад: навпаки, місцевим радам ніхто не заважав виконувати покладені на них обов’язки…», - мовиться у дописі О. Піднебесної.

Деталь

Офіційний сайт Роздільнянської райради – відсутній, останній допис на сторінці цього органу місцевого самоврядування у фейсбуці датований 2020 роком.

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення