Влада Подільського району Одеської області прагне розвивати зелений туризм, зокрема, закликає мандрівників відвідати печеру Устима Кармелюка. На сторінці райдержадміністрації у Facebook опублікований зворушливий пост на цю тему:
«На пагорбах над глибокими ярами красується село Загнітків Кодимської міської ради у Подільському районі Одеської області. Це мальовниче село наповнено архітектурними та природними знахідками – це і печери, і катакомби, і церква, і старовинне кладовище, і захопливі краєвиди.
У 18 столітті Загнітків належав до польської корони. І саме за дорученням Любомирських польських магнатів була побудована греко-католицька церква, теперішня Михайлівська церква.
Варті уваги печери і катакомби – одну з найстаріших печер називають Печерою Кармалюка. Місцеві жителі пов’язують створення печери з постаттю Устима Кармалюка – ватажком повстанського руху на Поділлі у 1813-1835 років. У 1814 році він очолив повстання селян проти російської адміністрації і дворянства, що розгорнулося в Літинському, Летичівському і Ольгопільському повітах. І увесь цей час Устим демонстрував незгасиму жагу до свободи і любов до рідних країв. В українському фольклорі його охрестили шляхетним розбійником та українським національним героєм, який безстрашно боронив знедолених та скривджених, через що до його образу прив’язався епітет «український Робін Гуд». Існує легенда, що саме в цій рукотворній печері ховався від переслідування Устим Кармалюк, ця печера служила йому і домівкою, і захистом, і пунктом спостереження за часів повстання. А в катакомбах з давнього часу добували білий камінь – вапняк.
Краєвиди села визивають окреме захоплення – спів пташок, шепотіння струмочка, п’янкий аромат польових квітів, високі роздолі пагорби та культурна спадщина справжня туристична перлина села Загнітків. Завітайте до цього краю та переконайтесь на власні очі!».
Варто зазначити, що в Подільському районі зеленим туристам варто відвідати й куточки багатої природи Савранської, Балтської громад, інші гарні місця.