online

24.04.2023 19:03   Соціальний захист

297

«Вітрила дитинства» зробили хорошу справу для дітей і батьків Кубанського старостату

Підтримують сім’ї вразливих категорій у період війни

«Вітрила дитинства» зробили хорошу справу для дітей і батьків Кубанського старостатинського округу Красносільської сільради Одеського району.

Зазначимо, що громадська організація третій місяць працює у цій громаді  та підтримує сім’ї вразливих категорій в період війни.


Очевидці відзначають, що несподівано душевною і неформальною вийшла днями зустріч фахівців «Вітрил», представників сільської ради з дітьми і батьками Кубанського старостату.

Під час зустрічі, яка відбулася у місцевому будинку культури, соціальний менеджер, юрист та психолог презентували роботу соціального хабу та розповіли про послуги, які надаються в рамках проєкту.

До осередку культури завітало багато сімей. І поки ми спілкувались з батьками, діти разом з психологом грали в ігри, малювали, частувалися печивом з соком.

І не захотіли відволікатись на будь-що інше, так їм сподобалось творити.

Це стало можливим завдяки співпраці з місцевою владою, що допомогла зібрати родини, які потребують підтримки.

Серед них – внутрішньо переміщені сім‘ї з дітьми, родини з дітьми у складних життєвих обставинах, багатодітні малозабезпечені сім'ї, родини з дітьми з інвалідністю та особливими освітніми потребами; одинокі матері; жінки, які чекають народження дитини.

Поки дорослі спілкувалися, діти розмальовували антистрес та влаштували маленьке знайомство. Вони по колу передавали квіточку соняшника і називали своє ім'я, розповідали, чим люблять займатися у вільний час.

У такій атмосфері, коли діти просто сиділи поруч і малювали, одна дівчинка з Бахмута розповіла про трагедію, яку вони пережили з сім’єю.

За словами старости с. Кубанка, які бачили її після переїзду, дівчинка тиждень лежала і ні з ким не хотіла розмовляти. І це вперше, коли дитина почала з кимось спілкуватися і розповідати про пережите.

Для дорослих  теж влаштували невеличку гру і розмову про те, що потрібно для того, аби люди згуртувалися і спільно діяли.

Говорили також про дії в екстремальних ситуаціях, коли люди мають спільну мету, і як можна з дітьми переходити від ігор до серйозних розмов.

«Я бачила очі мами, яка виховує дитину з інвалідністю, як їй важко. А ще були дві родини, які переїхали з Бахмута. Одна з матусь-переселенок ще коли виїздила, її квартира була ціла, а зараз дізналася, що повертатися вже нікуди: житло повністю зруйноване. Люди у пригніченому стані, і потребують соціальної і психологічної допомоги», - розповіла соціальний менеджер проєкту «Вітрила дитинства» Лілія Назарова.

Це може вас зацікавити:  

 У передмісті Одеси «Вітрила дитинства» вчать мистецтву королівської гри

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення