online

18.04.2023 15:29   Аграрний сектор

348

Через дощі на Одещині агрономи радять рятувати озимину від хвороб

На ланах побільшало бур’янів і хвороб

Відділ агропромислового розвитку Подільської райдержадміністрації Одеської області дав пораду фермерам, актуальну станом на 18 квітня

Зазначається, що несприятливі погодні умови – прохолодна весна, різкі перепади температури, підвищення вологості через рясні опадами негаивно впливають на фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур.


Так, станом на 18 квітня в Подільському району випало від 80 до 90 мм опадів, а це тримісячна норма опадів.

Насамперед, такі погодні умови сприяють розвитку і поширенню бур’янів на посівах сільськогосподарських культур, в першу чергу озимих.

Але найбільш суттєво несприятливі погодні умови впливають на розвиток та поширення хвороб.

«Рекомендуємо сільгоспвиробникам обробляти сільськогосподарські посіви фунгіцидом з 2-3 діючими речовинами, які підсилюють дію препарату на приклад, Амістар Гол, Фенікс Дуо, Рекс Дуо. При обробці посівів від хвороб бажано використовувати бакові суміші, такі як гербіциди, фунгіциди та інсектициди з додаванням стимуляторів росту», - мовиться в рекомендаціях агрономів РДА.

Також спеціалісти ланів застерігають, що всі хімічні обробки слід проводити дозволеними препаратами, згідно «переліку 2022 року» та доповнень до нього з дотриманням вимог чинного законодавства.

Це може вас зацікавити:

Голова РДА з Одещини випробував авто-багі для захисників

108 жителів отримали від сільради на Одещині по 12 тис грн на розвиток тваринництва і птахівництва

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення