online

27.10.2023 09:20   Освіта

493

Департамент освіти Одещини опублікував результати розслідування школярського булінгу

У школі села Шевченкове Ізмаїльського району

Директор департаменту освіти Одещини Олександр Лончак в соцмережах опублікував результати розслідування булінгу серед школярів у навчальному закладі села Шевченкове Кілійської міської громади.

«Службове розслідування щодо випадку жорстокого поводження та ймовірного булінгу з учнями закладу Шевченківського ЗЗСО № 1 Кілійської міської ради, який стався 25 вересня 2023 року о 17:40 на території закладу в позанавчальний час, завершено. Його результати наступні.


За наслідками розгляду усіх обставин, які привели до зазначеної події, вивчення матеріалів наданих членами комісії, проведеного опитування учасників освітнього процесу, проведеного анкетування учасників освітнього процесу та вивчення результатів роботи практичного психолога та соціального педагога закладу освіти, усі вісім членів комісії одноголосно визначили, що зазначений випадок – це випадок  жорстокого поводження з дітьми, який не має ознак системності збоку учасників зазначеної події, тому не може трактуватися як булінг.

За наслідками роботи комісії відділу освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради, визнано роботу адміністрації Шевченківського ЗЗСО №1 Кілійської міської ради щодо запобігання та протидії проявам булінгу (цькування), випадкам жорстокого поводження з дітьми, недопущення деструктивної поведінки у Шевченківському закладі загальної середньої освіти №1 Кілійської міської ради за 2022-2023, 2023-2024 навчальний рік - недостатньою.

За невиконання посадових обов’язків до дисциплінарної відповідальності притягнуто директора та заступника директора з навчально-виховної роботи.

Ще раз наголошую, що відкрито кримінальне провадження стосовно зазначених подій, триває слідство.

Додам, що з усіма учасниками інциденту працює практичний психолог. Учнів поставлено на внутрішньошкільний облік та Служби у справах дітей. Директору закладу доведено ряд вимог щодо посилення виховної роботи, створення безпечного освітнього середовища, зокрема і клопотання перед засновником про виділення фінансування для організації належних заходів безпеки відповідно до законодавства (пост охорони, система відеоспостереження за місцями загального користування тощо). 

Нагадую органам управління освітою про ваш обов’язок своєчасно повідомляти Департамент освіти і науки про всі надзвичайні випадки, аби ми могли теж оперативно реагувати на ситуацію.

На жаль, подія вже відбулася і час назад не відмотаєш, про що, повірте, дуже шкодують малолітні кривдники.

Стосовно мами – педагога закладу, син якої фільмував процес знущання на телефон. Жінка, у зв’язку зі стресовою подією, отримала значний розлад здоров’я, що підтверджено документально і наразі перебуває на лікарняному. Як матір вона понесе покарання у рамках провадження, його ступінь визначить суд. Так само, як і батьки інших учасників, хоча один з кривдників з матір’ю, братами та сестрами одразу після події виїхав з села.

Ми поспілкувалися з мамою постраждалих хлопчиків, жінка самотужки виховує шестеро синів. Наразі діти почувають себе добре, продовжують навчання, про подію згадувати не бажають. Перед ними вибачились. У матері претензій до сторін конфлікту, самої школи, вчителів немає жодних. Єдине, чого бажає, аби їх сім'ю залишили в спокої», - мовиться у дописі О. Лончака в соцмережах.

​Вас може зацікавити:

В Одеській області 371 школа перебуває на канікулах, ще 164 закладів підуть на перепочинок за тиждень

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення