online

16.11.2023 20:41   Освіта

320

Директор обласного департаменту визначив пріоритети освіти Одещини

Кожен напрям в роботі освітян є стратегічним

Сьогодні, 16 листопада 2023 року, керівництво департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації провело робочу онлайн-нараду з нагальних питань.

Директор департаменту Олександр Лончак зазначив, що кожен напрям, над яким ми працюють у сфері освіти, є стратегічним і підсилює наступний.


«Перший пріоритет, звісно, в умовах воєнного часу, це безпека учасників освітнього процесу! Тому продовжуємо працювати над облаштуванням та будівництвом укриттів. Державою на наступний рік заплановано субвенцію на зазначені цілі. Наша область отримає свою частку фінансування, тому керівникам органів управління освітою дано завдання спільно із засновниками розробляти проєктно-кошторисну документацію на школи та садочки, в яких досі немає споруд цивільного захисту. Навіть після закінчення війни завдання не буде знято, кожен заклад освіти повинен буде мати власне укриття. Наступне – це класи безпеки. Молодці ті, хто одразу включився в роботу, проте є громади, яким ще треба підтягнутися. 316 класів в області уже відкрили. Це не межа, бо такий інтерактивний простір має бути у кожному закладі освіти. Там, де поки немає, розпочав роботу «Мобільний клас безпеки». Виїзні заняття з дітьми проводять фахівці ДСНС та Нацполіції, які пройшли відповідну підготовку. Це ті знання, які рятують життя.

Ми продовжуємо дбати про розвиток інклюзивної освіти, підтримувати дітей з особливими освітніми потребами, створювати безбар’єрний простір в освітньому середовищі. Залучені до роботи 40 інклюзивно-ресурсних центрів та стартував обласний проєкт «Мобільний ІРЦ», тож прошу ті понад 40 громад, які ще не мають договорів про співпрацю, подбати про дітей, які проживають на ваших територіях, аби надати батькам можливість на місці отримувати необхідні корекційні послуги та все, чого вони потребують.

Найглобальніше наразі – трансформація мережі в умовах реформи старшої профільної школи. От і підійшли ми з вами до формування планів. З цього приводу найближчим часом планую співбесіди з управлінцями, результати яких повідомлю окремо.

На Одещині триває реалізація реформи шкільного харчування під егідою Першої леді Олени Зеленської. Працюємо над визначенням опорних, базових та фабрик-кухонь. Передбачається модернізація харчоблоків. На це також у держбюджеті закладено відповідне фінансування, плюс ми надали свої пропозиції до Європейського інвестиційного банку. До всього, серед 11 областей, наш регіон потрапив у проєкт Всесвітньої продовольчої програми ООН щодо фінансування 30% щоденних гарячих обідів для учнів молодших класів. Також нещодавно затверджено Стратегію реформи шкільного харчування до 2027 року. На Одещині успішно функціонує поки один кулінарний хаб, але до кінця року буде відкрито ще 2 – в Ізмаїлі та Саврані, на базі закладів профтехосвіти, де проходитимуть перепідготовку шкільні кухарі, що є обов’язковою вимогою. Такі міні-стратегії з подальшим планом реалізації буде затверджено до 31 грудня 2023 р. у кожній громаді області», - розповів О. Лончак.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ:

На Одещині юні музиканти Андрій і Артем на сільському перехресті за дві години зібрали 2711 гривень для перемоги

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

 

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення