online

28.03.2023 12:52   Аграрний сектор

542

Фермер з Одещини поскаржилася уряду України – райдержадміністрація відповіла

Комісія РДА виїхала в с. Кричунове

За користування 55 га землі господарство два роки не платило Любашівськиій селищній раді

Подільська райдержадміністрація опублікувала звіт про роботу комісії в селі Кричунове Подільського району Одеської області з приводу скарги на Урядову «гарячу лінію» селянського фермерського господарства «Молочний Дар Плюс».

Зазначається, що керівник господарства Світлана Маслова поскаржилася, що громада забрала у неї земельну ділянки на 55 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.


Під час перевірки комісія встановила, що СФГ «Молочний Дар Плюс» протягом 15 років оброблялася земля на засадах добровільної плати за її користування, тобто щороку з Любашівською селищною радою укладався однорічний договір.

Проте 6 жовтня 2022 року термін дії договору сплив, але за 2021-2022 роки орендна плата від фермера в сумі 108,042.55 грн. не здійснювалася і клопотання про продовження договору від молочного підприємства не надходило.

Також торік було зафіксовано, що 55-гектарний масив за призначенням не використовувався та засмічений амброзією.

Через це  Любашівська селищна рада вирішила передати цю земельну ділянку приватному підприємству «Добробут».

В райдержадміністрації розповіли, що раніше районні служби систематично та неодноразово розглядали звернення Світлани Маслової, за результатами яких було здійснено дві виїзні комісії в село Кричунове та неодноразово надавалися їй роз’яснення.

Заявниці, зокрема, роз’яснювали, що земельним кодексом та законом «Про оренду землі» не передбачена норма, що визначає право укладання короткострокового договору терміном на 1 рік. Договір оренди землі може укладатися мінімум на 7 років.

Разом з тим, комісія райдежадміністрації розглядала і звернення жителів цього населеного пункту, які скаржилися на випаси худобою фермера на земельних ділянках сільчан.

Під час чергового обстеження пасовищ та розгляду звернень машканців с. Кричунове Подільського району Одеської області 21.03.2023 року встановлено, що на даний час у СФГ «Молочний Дар Плюс» є у власності 15 га землі різними масивами, які при обробітку повністю забезпечують кормову базу для худоби в зимовий період.

Це може вас зацікавити:

 В Одеській області селяни забирають свою землю у фермера

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення