online

19.06.2023 08:54   Освіта

413

Голова ОТГ з Одещини назвав причину невтішних справ у деяких школах

В Арцизькій громаді підбили підсумки навчального року

Голова Арцизької міської територіальної громади Сергій Парпуланський причиною невтішних справ у деяких школах вважає брак молодих вчителів.

Таку думку керівник висловив у соціальних мережах за результатами підбиття підсумків навчального року.


«Є заклади освіти, в яких якість надання освітніх послуг низька та потенціал дітей до кінця не розкритий. Брак молодих кваліфікованих спеціалістів та ситуації, коли один вчитель викладає по декілька предметів одночасно, прямо пропорційно впливають на якість надання освітніх послуг. Наше завдання на наступний навчальний рік - використати всі можливі ресурси та важелі, аби заохотити та стимулювати молодих спеціалістів працювати у школах нашої громади», - зазначив С. Парпуланський.

Разом з тим, на нараді з освітянами очільник ОТГ подякував педагогічним колективам громади за самовіддану працю, за допомогу в облаштуванні укриттів та створенні безпечних умов для навчання.

Незважаючи на реалії сьогодення та усі виклики, які постали в цьому році, громада має 14 випускників дев’ятих класів зі свідоцтвом про освіту із відзнакою та 14 «золотих» медалістів.

Варто зазначити, що понад 300 учнів міськрада вирішила преміювати за навчальні та спортивні досягнення, за призові місця у обласних та всеукраїнських конкурсах і змаганнях.

Говорили на освітянській нараді про фінансові справи в цій галузі, бо утримання закладів освіти є найбільшою статтею видатків з бюджету громади, і складають понад 60%. Зокрема, витрати на одного учня коливаються від 24 до 60 тис грн на рік. Така різниця обумовлена різними факторами: насамперед зменшенням наповненості класів.

«При таких витратах на одного учня якісна освіта має стати пріоритетом для наших закладів освіти. Також по кожному закладу розглянули перелік завдань, що будуть виконані до початку нового навчального року. Шкільна освіта для наших дітей повинна стати якіснішою, доступнішою та сучаснішою», -  доповнив розповідь очільник громади.

Нагадаємо

До складу цієї ОТГ входять місто Арциз та села Виноградівка, Главані, Делень, Задунаївка, Кам'янське, Надеждівка, Нова Іванівка, Новоселівка, Новохолмське, Плоцьк, Прямобалка, Холмське.

Це може вас зацікавити:

У сільській ОТГ Одещини відзначили п’ятьох володарів «золотих» медалей

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення