online

21.05.2023 10:57   Життя громад

615

Громада з Одещини бере участь у польській програмі «Добре стажування»

Учасники програми пройдуть стажування в польських гмінах

Визирська громада бере участь у польській програмі стажувань "Добре самоврядування". Про це на своєму сайті повідомив орган місцевого самоврядування с. Визирка Одеської області.

Зазначається, що крім представника Одещини до складу учасників цієї програми увійшли громади з 18 регіонів України.


Як повідомив координатор проєкту Павло Алєксадровіч, для учасників програму нині проводять інтенсивний курс вивчення польської мови, що триватиме до липня. Потім відібрані посадовці місцевого самоврядування прослухають курс лекцій з питань децентралізації у Польщі.

35 учасників  складатимуть іспит та тестування, за результатами яких відберуть відібрано 25 осіб, котрі поїдуть до польських ґмін. Тут протягом семи тижнів вони опановуватимуть досвід у польських колег.

Автори програми вважають, що польський досвід посилить функціонування  органів місцевого самоврядування в Україні, бо саме первинна ланка врядування є ключовим суб’єктом розбудови незалежності держави та суспільства, важливим учасником відбудови України та рушієм вступу до ЄС.

Вказаний проєкт фінансується Республікою Польща та впроваджується разом з Програмою «U-LEAD з Європою».

«Польський досвід самоврядування на рівні гмін буде цінним для нашої громади», - зазначив голова Визирської сільради Валерій Стоілакі.

Раніше повідомлялося, що Визирська сільрада неодноразово визнавалася облдержадміністрацією кращою в регіоні серед громад з населенням до 10 тис.

Довідка

До складу цієї громади на Одещині входять села Визирка, Першотравневе, Любопіль, Дмитрівка, Кордон, Калинівка, Воронівка, Зоря Труда, Кінне, Міщанка, Нова Вільшанка, Порт, Степанівка, Ранжеве, Бутівка, Пшонянове, Мар’янівка, Тилігульське, Широке.

Це може вас зацікавити:

На Одещині визначили пілотну ОТГ проєкту благодійної організації «Фонд Східна Європа»

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення