online

07.06.2023 16:21   Освіта

336

Жителів сільради на Одещині запросили висловитися щодо оптимізації мережі шкіл

Громадське обговорення завершиться 6 червня 2024 року

Визирська сільрада Одеської області на своїх інформаційних ресурсах опублікувала інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення перспективного плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Визирської сільської ради на 2023-2025 роки.

Тут хочуть заручитися думкою мешканців сіл щодо реорганізації закладів загальної середньої освіти в своїй громаді. З цією метою сільрада оприлюднила дані про стан справ у школах з найменшою кількістю учнів.


Так, у Дмитрівській гімназії у 9-ти класах в цьому навчальному році навчалося 74 учні. Середня наповнюваність учнів в початкових  класах на початок року становила 9 учнів, у 5-9-х класах - 7 учнів. У наступні роки наповнюваність класів зменшується до 8 учнів у початковій школі та становитиме 8 учнів у старшій школі, натомість середня наповнюваність класів по громаді становить 15 учні. У закладі освіти працює 4 педагога пенсійного віку, 3 вчителя сумісника. За сумісництвом викладаються географія, українська мова та література, біологія, пізнаємо природу, основи здоров’я.  До школи доїжджають 8 вчителів з  інших населених пунктів. В школі працює три вчителя, які викладають три і більше предметів. 6 предметів в закладі освіти викладаються не фахівцями, а саме (образотворче мистецтво, інформатика, трудове навчання, фізика, хімія та математика у 5 класі. Витрати на одного учня склали  68,5 тис грн на рік. Середній показник по громаді 49,2 тис грн.

У Любопільській  гімназії у восьми класах навчалося 62 учні. В зв’язку з малою наповнюваністю другого та третього класів утворили один клас-комплект. Середня наповнюваність учнів по школі становить 6 учнів. У цій школі працює п’ять педагогів пенсійного віку, один вчитель-сумісник, п’ять вчителів викладають три і більше предметів. До школи доїжджають 3 вчителя з  інших населених пунктів. Нефахівцями викладається фізика, німецька мова, інформатика, трудове навчання,  мистецтво, хімія. З нового навчального року  школа потребуватиме  вчителів біології та хімії, української мови та літератури. Витрати на одного учня  склали  69 830 гривні  на рік.

У Калинівській гімназії у 9-ти класах навчалося 66 учні. Тут працює шість педагогічних працівників пенсійного віку, три вчителя, які  викладають три і більше предметів. Образотворче мистецтво, фізика, інформатика, історія, англійська мова,  трудове навчання, музичне мистецтво, фізкультура викладаються нефахівцями. Видатки на утримання однієї дитини в цьому закладі найвищі в громаді і склали 75693 грн.

Тож жителі Визирської ОТГ вирішуватимуть, у якому форматі буде в перспективі мережа освітніх закладів, щоб підвищити рівень підготовки здобувачів освіти та знизити вартість утримання одного учня.

Вам може бути зацікавим:

В Одеській області вчителі та учні перший день літа відзначили масовим велопробігом

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення