online

17.04.2023 08:45   Здоров'я

689

Кращу лікарню сільської глибинки Одещини агітують долучитися до реформування медицини

Триває процес формування спроможної медичної мережі Одеської області

Захарівську багатопрофільну лікарню, що в Роздільнянському районі, відвідав старший радник Агенції розвитку охорони здоровʼя, експерт  міжнародних проєктів програми U-LEAD with Europe, USAID, GIZ, WB, UNDP Володимир Івчук.

Річ у тім, що до 1 травня обласна військова адміністрація має визначити медичні заклади, що увійдуть до спроможної мережі. Її має затвердити міністерство охорони здоров’я.


Два роки тому обласне керівництво медичної галузі пропонувало в цьому районі підпорядкувати лікувальні установи в селищах Велика Михайлівка та Захарівка одній багатопрофільній лікарні з центром у м. Роздільна.

Тоді з боку Захарівської лікарні та керівництва громади був спротив цьому процесу, і вона залишилася самостійним закладом. Поки що не зрозуміло, яким буде її статус, як і багатьох інших лікувальних закладів в селищах області, в новій мережі спроможної мережі закладів охорони здоровʼя.

На поточному тижні директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Наталія Одарій-Захар'єва разом з Володимиром Івчуком відвідають інші заклади Одещини, говоритимуть із  керівництвом лікарень та громад, щоб остаточно сформувати проєкт спроможної мережі медичних закладів у межах госпітальних округів.

«Триває інтенсивна робота, діалог на місцях, напрацювання та узгодження пропозицій у рамках кластерних підгруп задля того, щоб у рамках кожного госпітального округу була сформована своя єдина унікальна спроможна мережа закладів охорони здоров’я. Формування спроможної мережі жодним чином не передбачає закриття чи скорочення чинних закладів, припинення співпраці з НСЗУ та фінансування», - розповіли в Одеській облдержадміністрація.

Тим часом краща лікарня сільської глибинки області продовжує успішно залучати молодих фахівців на роботу в смт Захарівка.

Днями тут представили громадськості ще одного лікарня – Анастасію Толстих. Вона закінчила  з відзнакою  Запорізький державний медичний університет. Після закінчення інтернатури приступила до роботи в Захарівській лікарні.

Місцева суспільно-інформаційна газета «Новинар», що має читачів серед мешканців Захарівської та Затишанської громад, хороші справи в лікарні пов’язує з вболіванням селищного голови Олексія Осійчука за цю важливу сферу.

Тепер, зокрема, О. Осійчук працює зі спеціалістами щодо виготовлення проєктно-кошторисної документації й проходження експертизи реконструкції будівлі хірургічного відділення зі встановленням ліфту.

Це може вас зацікавити:

На Одещині вирішили відмовитися від районної лікарні

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення