online

22.04.2023 09:44   Аграрний сектор

405

Міська рада на Одещині дала цінну пораду бджолярам щодо весняної ревізії пасік

Весняна ревізія пасік - запорука результативної роботи бджолярів

Біляївська міська рада Одеської області за рекомендацією районного підрозділу Держпродспоживслужби попередила загал пасічників громади про виникнення на весні інфекційний та інвазійних захворювань бджіл.

Щоб їх уникнути, слід проводити весняну ревізію пасіки. Це дасть можливість визначити стан кожної сім’ї та вжити оптимальні заходи для вирішення виявлених проблем.


Фахівці нагадали, що згідно з порядком видачі ветеринарно-санітарного паспортів пасік щорічно до 15 травня проводиться їх весняний облік посадовими особами територіальних підрозділів компетентних органу. В рамках весняної ревізії спеціалісти проводять клінічний огляд бджоло - сімей, про це робиться запис у паспорті пасіки та засвідчується її ветеринарно-санітарний стан.

Також орган місцевого самоврядування в м. Біляївка радить пасічникам звертатися за консультативною допомогою до фахівця районної державної лікарні ветеринарної медицини  Анатолія Балагури.

«Пульс Одещини» раніше повідомляв, що Роздільнянській міській раді відбулася нарада з пасічниками громади для обговорення нагальної проблеми – масового отруєння бджіл на Одещині.

В нараді взяв участь і голова обласної спілки бджолярів Сергій Подорожнюк.

Зазначалося, що міськрада має зобов’язати аграріїв громади надавати інформацію про обробітки фермерами полів речовинами, що призводять до отруєння бджіл.

Подібна інформація на інформаційних ресурсах місцевої громади відсутня.

Натомість порадили брати приклад з Визирської сільради, яка заздалегідь ставить до відома бджолярів про обробітки пестицидами полів на своїй території.

Це може вас зацікавити:

 На зміну 70-річним акаціям у колишньому райцентрі Одещини приходять нові насадження

 Через дощі на Одещині агрономи радять рятувати озимину від хвороб

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення